X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • DEDİO YARATICI ELLER "KIZILDERİLİ KÖYÜ" TASARIM ATÖLYESİ
  3-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  Bu atölye çalışmasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Kızılderililerin günlük yaşamını yansıtan vitrinlerinler bize ilham kaynağı oluyor. 
  Kızılderilileri müziklerinin eşliğinde gerçekleşecek bu eğlenceli ve eğitici atölyede tüm aile bireyleri ortak bir paydada çocuklukta buluşuyor.
  Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Deniz Doğruöz
  Tarih: 18 Kasım Pazar 
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu :  3-6 yaş (aile ile),  7-12 yaş (aile ile/kendi başına)
  Etkinlik Ücreti :  55  TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
   
 • ATATÜRK VE SANAT
  6 yaş ve üzeri
  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ülkesinin bağımsızlığına kavuşması, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yeniden ayağa kalkması ve  gelişmesi için birçok mücadele vermiştir. Bu mücadelelere ek olarak toplumun belleğini oluşturmak için de müzeciliğe ve sanata değer vermiş, sanatı, sanatçıları desteklemiştir.
  Yazar Mehmet Zaman Saçlıoğlu’nun sunumuyla “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir”  sözüyle bize toplumların sanata olan ihtiyacını ve sanatın önemini vurgulayan Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz…
  6 yaş üzeri müze ziyaretçilerinin ücretsiz olarak katılabileceği konferansa rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyonlar etkinlik başlamasından 1 saat öncesine kadar geçerlidir. Müze giriş ücretleri indirimli 12 TL, tam 15 TL’dir.
   
  Tarih: 10 Kasım Cumartesi
  Saat:13.30
   

   

 • BEBEKLER MÜZEDE
  16 -22 aylık / 23-28 aylık bebekler
  “Bebekler Müzede” atölye çalışmasına katılacak olan bebekler, dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri ya da babaları ile , İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ilk müze deneyimlerini, Oyun Terapisti Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar. Miniklerimizin müze gezme alışkanlığının ilk temelleri anne/baba - bebek arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yapılarak atılacak ve  güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 16-22 aylık ve 23-28 aylık bebekler ile anne ya da babalarına yönelik olan etkinliğimiz farklı saatlerde yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir. 
  Tarih: 11 Kasım Pazar
  16-22 aylık bebeklere yönelik seans saat 10:00’da 
  23-28 aylık bebeklere yönelik seans saat 11:15’te başlayacaktır.
  Katılım Ücreti:55 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BİR BAVUL MASAL
  3 yaş ve üzeri
  Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 
  Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje  kuklalar ve tabi ki onu  dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik ediyor…
  Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından 1 saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Tarih: 4 Kasım Pazar 
  Saat: 14.00
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • BU TOPLAR HAVADA NASIL DÖNÜYOR? JONGLÖRLÜK ATÖLYESİ
  7-12 yaş
  Levent Denizci eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında çocuklar  eğlenceli bir gösteri aracı olan jonglörlük ile tanışıyor. Atölye, farklı jonglörlük disiplinlerini tanıtmaya yönelik bir yaratıcı drama etkinliğiyle başlıyor. Ardından, çocuklar, kuş yemi, pet şişe ve balon gibi farklı malzemeleri kullanarak kendi toplarını yapıyor ve jonglörlüğü deneyimliyor. ''Bu toplar havada nasıl dönüyor?'' atölyesi jonglörlük ve dramayı bir araya getirerek, çocukların hem eğlenmesini, hem de motor ve iletişim becerilerinin gelişmesini; yaratıcılıklarının artmasını ve özgüven kazanmalarını sağlayarak fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Levent Denizci
  Tarih: 21 Ekim Pazar 
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7-12 yaş  
  Etkinlik Ücreti: 40 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ÇİZGİ FİLM ATÖLYESİ
  10-15 yaş
  Hamit Annak eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmalarında her yaştan insanın izlemekten keyif aldığı, izleyeni kimi zaman hayallere doğru renkli bir yolculuğa çıkaran kimi zaman ise yeni bilgiler sunan  çizgi filmleri ele alıyoruz.
   
  Katılımcılar 4 hafta sürecek etkinlikte sihirli fener, çin gölgeleri ve optik tiyatrodan başlayarak günümüze kadar gelen süreçte çizgi film dünyasının nasıl geliştiğine dair  yeni bilgiler öğrenme fırsatı bulacaklar ve  çizgi film dünyasının aslında ne kadar sınırsız olduğunun farkına varacaklar.Stop motion, anime, hibrit animasyon gibi çizgi film türlerinden örnekleri izleme imkanı bulacak çocuklar hayal güçlerini bir filme nasıl aktarabilecekleri hakkında fikir sahibi olacaklar.
   
  Küçük çizgi film yapımcıları en son senaryolarını yazacak, “story board”larını (hikaye akışı) oluşturacaklar. Daha sonra çizgi film karakterlerini çizecek, arka planları tasarlayarak  ve animasyonun kurgusunu yapacaklar.
   
  Atölye çalışmaları bitiminde ise ekip olarak hazırlanan ve çekilen çizgi filmin montajı Hamit Annak tarafından tamamlanacak ve katılımcılara internet üzerinden gönderilecektir.
   
  7 Ekim tarihinde başlayacak eğitim programı 4 hafta sürecektir. Pazar günleri 10:00-12:00 saatleri arasında gerçekleşecek eğitim programı için rezervasyon yapılması gerekmektedir. 
   
  Eğitmen: Hamit Annak
  Tarih:  7 Ekim, 14 Ekim, 21 Ekim, 28 Ekim Pazar
  Saat: 10:00-12:00
  Yaş Grubu: 10-15 yaş 
  Etkinlik Ücreti: 550 TL +KDV'dir.
 • ÇOCUK RESİMLE KONUŞUR? YETİŞKİN SEMİNERİ
  Yetişkinlere yönelik
  “Çocuk Resimle Konuşur?” adlı seminerde Pablo Picasso’nun “Her çocuk sanatçıdır, sorun büyüdüğümüzde nasıl sanatçı kalabileceğimizdir” cümlesinden yola çıkarak, sanatı seven, sanatla kendisini ifade eden ve sanatla mutlu olan çocuklar yetiştirmek için yapılması gerekenler üzerine duracağız.  
  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde Araştırma Görevlisi Tuğba Çelebi’nin gerçekleştireceği sunumla, “Çocuk resimleri neden önemlidir?”,  “Çocuklara resim yapmayı nasıl sevdirebiliriz?”, “Resim dilinin çocuklar üzerindeki etkisi nedir?”, “Çocuk resimleri nasıl okunur?”, “Resim yapmak çocuğa ne kazandırır?” soruları cevaplanarak, hayal gücü yüksek, üretebilen ve başarılı çocuklar yetiştirebilmenin sanat eğitimi ile nasıl mümkün olacağı üzerine konuşacağız. 
  Yaklaşık 90 dakika saat sürecek seminerimiz yetişkinlere yönelik olup rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
  Konuşmacı: Araştırma Görevlisi Tuğba Çelebi
  Tarih: 24 Kasım Cumartesi
  Saat:11.00
  Ücret: Müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli 12 TL, tam 15 TL’dir.
   
 • ÇOCUKLAR SİNEMA İLE TANIŞIYOR..
  6 - 10 yaş arası
  Yıllar yıllar önce ilk film kim tarafından, nasıl  çekildi, ilk filmler nerede nasıl seyredildi ? 
  Çocukluğundan beri sinemaya büyük ilgi duyan Prof. Dr. Ali Serdar Fak eğlenceli bir görsel sunumla insanlık tarihindeki ilk hareketli görüntüleri, ilk filmleri anlatıyor. 
  Çocuklar sinema makinasının nasıl ortaya çıktığını, resimlerin ve seslerin nasıl dışa yansıdığını öğrenerek kendi kısa filmlerini kağıtlara yansıtıyor.
  Atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen : Prof. Dr. Ali Serdar Fak
  Tarih: 17 Kasım Cumartesi
  Saat : 13:30
  Yaş Grubu :  6 -10 yaş arası 
  Etkinlik Ücreti :  55 TL’dir( Müze giriş ücreti dâhildir).Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ÇOCUKLARA ŞARKILAR - RİTMİK OYUNLAR ÇOCUK KONSERİ
  3 yaş ve üzeri
  Gönül Yeprem “Çocuklara Şarkılar, Ritmik Oyunlar” temalı çocuk konseri  ile 27 Ekim Cumartesi günü İstanbul Oyuncak Müzesi'nde çocuklarla buluşuyor.
  Gönül Yeprem’e kukla Şerbet’in eşlik edeceği konserde hem şarkılar söyleniyor he de tüm çocukların katıldığı interaktif ritim oyunları oynanıyor. Konser repertuarı ise çocukların keyifle söylediği çok bilinen çocuk şarkılarının yanı sıra Gönül Yeprem'in "Çocuklara Neşeli Şarkılar" albümündeki oyunlu şarkılarından oluşuyor.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek konsere katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’e kadar geçerlidir.  
  Tarih: 27 Ekim Cumartesi / 24 Kasım Cumartesi
  Saat: 13:30
  Yaş Grubu : 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
   
 • EVVEL ZAMAN İÇİNDE
  3 yaş ve üzeri
  Çocuklarla bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev,  Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz tiyatro başlama saatinden 1 saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten:  Mehmet Erbil
  Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit
  Dekor Tasarım: Ömür Saka
  Tarih: 14 Ekim  Pazar
  Saat: 14.00 
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • FABER - CASTELL İLE YARATICILIK ATÖLYESİ - EKİM AYI
  Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyeleri’nde yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar, İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonundan esinlenerek tasarlanmış etkinlikler ile düşlerinin peşinden gidecekler..
  Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi Ekim Ayı programında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen Türk oyuncakları bize yol gösterecek… Katılımcılar her hafta farklı bir disiplinle oluşturulan etkinlikler ile hayal güçlerini keşfedecekler, besleyecekler ve bu gücü kullanmayı öğrenecekler. Aynı zamanda  geçmiş kuşakların oynadığı oyuncakları görecek yaratıcı çocuklar, o  oyuncakların  günümüz oyuncakları ile arasında ne gibi farklılıklar olduğunu irdelerken o dönemki yaşam tarzını ve oyun kültürünü öğrenme imkanı bulacaklar. 
  Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 15 TL’dir. 
   
  “Gölgelerin İzinde” Tasarım Atölyesi
  Geleneksel gölge tiyatrosu karakterleri Karagöz ve Hacivat bu atölyede bize yol arkadaşı olacak… Müze turuyla başlayacak atölye çalışmasında çocuklar eski oyun kültürünü oyuncaklar üzerinden inceleyecek, televizyon ve internetin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasıyla değişen günümüz oyun kültürü ile arasındaki fark üzerine konuşacaklar… Ardından da, katılımcılar geleneksel Türk sahne sanatlarının en büyük örneklerinden Karagöz ve Hacivat gölge oyunundan esinlenerek kendi  sonbahar temalı sahnelerini ve gölge kuklalarını yapacaklar.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih:  6 Ekim Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7 -13 yaş
   
  “Oyuncağımı Yapıyorum” Tasarım Atölyesi 
  Müzenin giriş katında yer alan Türk oyuncaklarının incelenmesi ile başlayacak atölye çalışmasında küçük katılımcılar oyuncak kültürümüzün en önemli markalarından biri olan Fatoş bebeklerinin hikayesini dinleyecek ve Müjdat Gezen’in ,sevdiklerimize dört kolla sarılabilmemiz  için dört kollu olarak  tasarladığı “Piti” ve “Pitiş” adlı karakterini görecekler. Ardından bu hikayelerin ışığında çocuklar sevdiği kişiler için oyuncaklar tasarlayacak, düşlerini önce kağıtlara aktaracak daha sonra oyun hamurları ile şekillendirecekler.
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı 
  Tarih: 13 Ekim  Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile, 7-10 tek başına 
   
  “Kaşıktan Bebek” Tasarım Atölyesi 
  Geçmiş dönemlerde Anadolu’da yaşayan çocukların oynadığı, yoktan var edilen yaratıcılıkta sınır tanımayan oyuncaklar; çamurdan arabalar, tuğladan evler, telden uçaklar, çemberler bize ilham kaynağı olacak. Müze gezisi ile başlayacak bu atölye çalışmasında önce geçmişe doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkacak daha sonra hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı kullanarak kendi kaşıktan oyuncaklarımızı tasarlayacak, oyunlarımıza dahil edeceğiz…  
  Eğitmen: Mihriban Mirap 
  Tarih: 20 Ekim Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 5-9 yaş 
   
  “Kağıttan Topaç” Origami Atölyesi
  Eski çağlardan günümüze tüm kültürlerde farklı isimler ile de olsa var olan, çocukların en eğlenceli oyuncaklarından biri de topaçtır… Bu atölye çalışması ile tüm kültürlerde ortak bir paydada buluştuğumuz oyun ve oyuncaklar üzerine sohbet edecek ve  origami sanatını da kullanarak kendimize kağıttan topaçlar yapacağız… 
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç  
  Tarih: 27 Ekim  Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş aile ile  
   
 • FABER - CASTELL İLE YARATICILIK ATÖLYESİ - KASIM AYI
  Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyeleri’nde yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar, İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonundan esinlenerek tasarlanmış etkinlikler ile düşlerinin peşinden gidecekler..
  İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Kasım Ayı’nda gerçekleşecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi’nde hava ve deniz taşıtı oyuncakları bize esin kaynağı olacak…  Küçük misafirlerimiz bir hafta gökyüzüne çıkacak bir hafta denizlerin derinliklerine dalacaklar.  Denizcilik ve havacılık tarihi ile ilgili teknolojik gelişmeleri oyuncaklar üzerinden görme imkanı bulacak katılımcılar bu yeni bilgiler ışığında hedeflerine ulaşma yolunun azim ve çalışma olduğunu bir kez daha görecek, yaptıkları tasarım çalışmalarıyla bu düşüncelerini pekiştirecekler. 
  Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 15 TL’dir. 
   
  “Denizdeki Işık” Tasarım Atölyesi
  “Denizdeki Işık” Tasarım Atölyesi’nde hayal gücümüzün yardımıyla gemilerimize binip  düşlerimizin derinliklerinde eğlenceli bir yolculuğa çıktığımızı düşlüyoruz… Daha sonra deniz taşıtlarının sergilendiği vitrinin önünde gemilerimizi demirliyor ve 13. yüzyıldan  önce de var olduğu bilinen deniz fenerlerinden ilham alarak kendi deniz fenerlerimizi  birbirinden farklı malzemelerle tasarlıyoruz… 
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih:  3 Kasım Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7 -13 yaş
   
  “İstikbal Göklerdedir” Tasarım Atölyesi
  Bize fikirleri, ilkeleri ve devrimleriyle bilimin, eğitimin hayatımızdaki önemini vurgulayan, bizi her zaman ileriye taşıyanın düşünmek, çalışmak ve üretmek olduğunu anlatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü  “İstikbal Göklerdedir” sözüyle anıyoruz. 
  Bu anlamlı günde, bu değerli sözlerin ışığında küçük katılımcılar önce müzeyi gezecekler. Daha sonra  havacılık tarihi hakkında kısa bilgiler öğrenecekler. Ardından kendi uçak tasarımlarını kağıtlara rengarenk boyalarla aktaracak ve ardından oyun hamurları ile onları şekillendirecekler.
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı 
  Tarih: 10 Kasım Cumartesi
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile, 7-10 tek başına 
   
  “Kağıttan Araçlar” Origami Atölyesi
  İstanbul Oyuncak Müzesi’nde deniz ve hava taşıtlarının sergilendiği odadan esinlenerek tasarlanan atölye çalışmasında katılımcılar, deniz ve hava taşıtlarının zaman içinde teknoloji ile nasıl bir değişime uğradığını oyuncaklar üzerinden görme imkanı bulacaklar. Bu eğlenceli, eğitici gezinin sonunda ise  origami sanatı ile tanışacak çocuklar, yaratıcılıklarını kullanarak bir kağıt parçasının ellerinde bir oyuncağa dönüşünü izlerken hem çok şaşıracak hem de çok eğlenecekler.  
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç  
  Tarih: 17 Kasım  Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş aile ile  
   
   “Denizin Derinliklerinde” Tasarım Atölyesi
  Küçük maceraperestler, “Denizin Derinliklerinde” Tasarım Atölyesi’nde denizbilimci ve belgeselci Kaptan Cousteau’nun Calypso adlı gemisine binip denizin derinliklerine doğru yol alacaklar. Yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar kendilerini bir dalgıç gibi düşleyecek, denizin derinliklerinde gördüklerini kağıt parçalarından oluşturacakları bir kutunun içine yerleştirecek ve kendi denizlerini tasarlayacaklar.
  Eğitmen: Mihriban Mirap 
  Tarih: 24 Kasım Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 6-11 yaş 
 • HELİKON
  14 yaş ve üzeri

   Helikon, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin bulunduğu köşkün tamamında gerçekleşen tek perdelik sürükleyici bir tiyatro deneyimidir. Müze sözcüğünün kökeni; bilim ve sanat tanrısı Apollon ile birlikte yaşayan Musalar, yani ilham perileridir. Bu yarı tanrılar, hava karardıktan sonra zamanı bükerek ziyaretçileri müzedeki oyuncakların öykülerini anlatmaya, 1950’li yıllara götürüyor. 

  Yazan: Ali Ozan Akın, Mehmet Erbil

  Yöneten: Ali Ozan Akın

  Yönetmen Yardımcısı: Mehmet Erbil

  Sahne Tasarım: Ayhan Doğan

  Dekor ve Kostüm Tasarım: Başak Cankeş

  Işık ve Ses Tasarım: Ali Ozan Akın

  Reji Koordinasyon: Ege Ertez

  Sahne Amiri: Yasin Bardakçı

  Oynayanlar: Barkın Aydın, Kübra Balcan, Mehmet Erbil, İlkay Eren, Aycan Ersal, Ece Ertez, Uğurcan Günay, Onur Gürçay, Görkem Kasal, Yağız Şanal, Köksal Ünal, Koray Can Yanaşık

  Sahne Asistanları: Agah Akbaş, Koray Balcan, Burcu Bilge, Emrecan Cömert, Alican Eryener, Samet Karahasanoğlu, Emre Tuğrul, Ayşin Uğurlu

  Koreograf: Mişa Ciap

   

  Görsel Tasarım ve Poster: Berkay Dağlar

  Tarihler; 5 Kasım - 12 Kasım - 19 Kasım - 26 Kasım Pazartesi

  Saat: 21.00

  Süre:60 dakika

  Oyun biletlerini Biletix 'den  temin edebilirsiniz.

   

 • KARAGÖZ'ÜN UZAY MACERASI
  3 yaş ve üzeri
  Hacivat eski dostu Karagöz’ün kapısını ansızın çalar ve evin çatısında garip bir makinanın olduğunu anlatır; bunun üzerine yaptıkları araştırmalarla bu nesnenin bir zaman makinası olduğu anlaşılır ancak merakla aleti kurcalayan Karagöz çoktan zamanda yolculuğa başlamıştır.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’e kadar geçerlidir.  
  Yazan –Oynatan : Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit
  Yardımcı: İlker Aksu
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Tarih: 20 Ekim Cumartesi
  Saat: 13:30
  Ücret:  35 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • KARAGÖZ'ÜN UZAY MACERASI
  3 yaş ve üzeri

  Hacivat eski dostu Karagöz’ün kapısını ansızın çalar ve evin çatısında garip bir makinanın olduğunu anlatır; bunun üzerine yaptıkları araştırmalarla bu nesnenin bir zaman makinası olduğu anlaşılır ancak merakla aleti kurcalayan Karagöz çoktan zamanda yolculuğa başlamıştır.

  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’e kadar geçerlidir.  
  Tarih: 11 Kasım Pazar
  Saat: 14.00
  Yazan –Oynatan : Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit
  Yardımcı: İlker Aksu
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:  35 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
   
 • KIRMIZI BURNUN YOLCULUĞU - MİM EŞLİĞİNDE KUKLA OYUNU
  3 yaş ve üzeri
  Bir palyaço ve onun kayıp kırmızı burnu… Kırmızı burnunu kaybeden palyaço, onu ararken biranda kendini tiyatro salonunda, yeni bir maceranın içinde seyirci karşısında bulur ve komik olaylar birbirini izler.
  Canlı müziğin ve özel kuklaların eşlik ettiği Kırmızı Burnun Yolculuğu adlı oyuna 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’e kadar geçerlidir.  
  Yazan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit
  Kukla ve Tasvir Tasarım: Mehmet Erbil
  Tarih: 28 Ekim Pazar / 25 Kasım Pazar 
  Saat: 14:00 
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:  35 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • KORKUNÇ GÜZEL
  Yetişkinlere yönelik

  Görsel Sanatlarda Korku ve Dehşet Üzerine
  Prof. Dr. Marcus Graf'ın sunumuyla gerçekleşecek seminerde katılımcılar antik çaglardan günümüze kadar Caravaggio, Goya, Picasso, Hermann Nietsch gibi sanatçıların insan ruhunun bütün özelliklerini aydınlık ve karanlık yanları ile gözler önüne serdikleri eserler üzerinden gorme imkani bulacak...
  Güzel sanatlar hep güzel mi? Estetik olan her zaman dengeli ve uyumlu mu? Sanat sadece ruhumuzun aydın olan tarafına mı bağlı? sorularının yanıtlarını arayacak ve güzel sanatlarda korku ve dehşetin rolünü inceleyeceğiz.
  31 Ekim Çarşamba Cadılar Bayramı gecesinde sanatçıların da yardımı ile iyi,güzel bilinenin ötesine bakarak hayatın güneşli yanlarından fazlasını keşfedeceğiz.
  Yetiskinlere yönelik seminere katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 18:00 'e kadar geçerlidir. Katılım ücreti indirimli 100 TL, tam 120 TL'dir.

 • KÜÇÜK PRENS
  3 yaş ve üzeri
  Yıldızlarda bir çiçeği sevmek....
  Memo ve Tuba ellerindeki Küçük Prens kitabını okumak için paylaşamaz, farkında olmadan girdikleri müzenin sahnesinde buldukları kostüm ve dekor ile masal canlanmaya başlar, onları uzaktan izleyen diğer arkadaşları Nalan da oyuna dahil olur. 
  Siz de bu macerada bize katılmak isterseniz oyunumuza bekleriz.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine   kadar geçerlidir.
  Yazan: Antoine de Saint-Exupery
  Uyarlayan - Yöneten : Mehmet Erbil
  Oyuncular: Mehmet Erbil, Tuba Malik
  Uyarlayan -Yöneten - Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Müzik: Gökhan Şeşen
  Kukla Tasarım: Mehmet Erbil 
  Tarih: 18 Kasım Pazar
  Saat: 14 .00
  Ücret:35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • ŞENLİKLİ YAZIHANE - İBİŞ KUKLA TİYATROSU
  3 yaş ve üzeri

  Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, yeni macerası ile İstanbul Oyuncak Müzesi’nde küçük izleyicileriyle buluşuyor..

  İbiş  yeni bir işe girer, işe girer girmesine ancak yeni işi çok sakin olduğu için canı sıkılmaya da başlar.. Kahramanımız bu durumu değiştirmeye karar verir ve ofisi eğlenceli bir hale getirmek  için iş arkadaşlarına şakalar yapmaya başlar… 
  Bu eğlenceli ve bol şakalı maceraya katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.  
  Tarih: 3 Kasım  Cumartesi
  Saat: 13:30
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • YASEMİN SUNGUR'LA KİTAP İLE SOHBET
  Yetişkinlere yönelik
  Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.  
  Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 11:00-13:00, 14:00-16.00 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir.
  Etkinliğe katılım ücreti 50 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.