X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • BASKIDAN RESİM ATÖLYESİ
  3-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  Rengarenk boyalar ve çeşit çeşit baskı malzemeleri…. 
  Baskıdan resim atölyemizde ilk önce  en kolay bulabileceğimiz malzeme kendi ellerimizle bembeyaz sayfalara izler bırakacak daha sonra yediğimiz patates, yerde rüzgarla savrulan bir yaprak ya da eva baskı malzemeleri ile resmimizi tamamlayacak ve bu atölyede özgürce boyalarla oynayacağız. 
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
  Tarih: 15 Temmuz Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 3-6 yaş (aile ile birlikte), 7-12 tek başına
  Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BEBEKLER MÜZEDE
  13-20 aylık / 20-28 aylık bebekler
  Bebekler Müzede" atölye çalışmasına katılacak olan bebekler, dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde ilk müze deneyimlerini Oyun Terapisti Uzm. Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze deneyiminin yanısıra ebeveynleri ve bebekleri arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 
  13-20 aylık ve 20-28 aylık bebekler ile ebeveynlerine yönelik farklı saatlerde yaklaşık 50 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir. 
  Tarih: 18 Temmuz Çarşamba
  13-20 aylık bebeklere yönelik seans saat 10:00’da 
  20-28 aylık bebeklere yönelik seans saat 11:15’te başlayacaktır.
  Katılım Ücreti:35 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • GÖNÜL YEPREM İLE NEŞELİ NOTALAR
  3-6 yaş aile ile
  Müzikli Oyunlar ve Ritim Atölyesi 
  İstanbul Oyuncak Müzesi’nde neşeli notalar çocukların ritimleriyle havada uçuşacak… Marakas, ritim çubukları, tefler ve bedenimiz bize ritim duygusuyla eğlenceli anlar yaşatırken, gitar eşliğinde şarkılar söyleyecek ve danslar edeceğiz. 
  Yaklaşık 45 dakika sürecek ritim atölyesine katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gönül Yeprem
  Tarih: 7 Haziran Cumartesi
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 3-6 yaş aile ile 
  Atölye Ücreti: 50 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • HİKAYEDEN TOHUMA ATÖLYE ÇALIŞMASI
  7-9 yaş aileler ile
  Aslı Ersoy yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyede edebiyat ile doğayı buluşturuyoruz. 
  Atölyede çocuklar, Eric Carle’nin ‘‘Minik Tohum’’ adlı hikayesini dinleyecek. Ardından, Japonya’da yaşayan çiftçi ve ekoloji yazarı Masanobu Fukuoka ile son senelerde yeniden yaygınlaşan tohum ekme yöntemi ‘‘tohum topu’’ yapımını deneyimleyecekler. Atölye sonunda, çocuklar hazırladıkları tohum toplarını yanlarına alarak şehrin parklarına, okul ya da evlerinin bahçelerine atacaklar. Bu atölyeyle çocuklar eğlenceli ve güzel bir gün geçirip kent, toprak, gerilla bahçecilik ilişkisine dair farkındalık kazanacaklar.
  Yaklaşık bir saat sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih: 3 Haziran Pazar
  Saat: 11:00 
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
   
 • KARAGÖZ'ÜN DİŞ AĞRISI GÖLGE OYUNU
  3 yaş ve üzeri
  Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar…
  Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz bir saat öncesine kadar geçerlidir.  
  Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil
  Müzik :Akan Atakan
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Tarih: 27 Mayıs Pazar
  Saat: 14.00
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • KÜÇÜK TASARIMCILAR TAKILARINI MODELLİYOR..
  6-8 yaş aile ile,9-15 yaş tek başına
  Tüm aile bireylerini bir araya getiren İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, çocuklarımızla beraber takı tasarlayacağız. 
  Bu atölye çalışmasında minik tasarımcılar önce düşleyecek, fikirler üretecekler. Bu fikirleri kağıda döktükten sonra ise mum modelleme tekniği ile takılarını tasarlayacaklar. 
  6-15 yaş tüm çocukların aileleriyle katılabilecekleri bu atölye ile  çocuklar aileleri ile birlikte eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirecek. Sonrasında teslim edilecek takılar da bu aile anısının bir parçası olacak. 
  Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Katılımcılar, tasarladıkları takıları 7 iş günü sonra müzemizden alabilecekler. 
  Eğitmen: Afitap Tufan
  Tarih:1 Temmuz Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 6 – 8 yaş aile ile, 9-15 yaş tek başına 
  Atölye Ücreti:70 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • MÜZEDE YAZ PROGRAMI
  İstanbul Oyuncak Müzesi, ‘Müzede Yaz Programı’ ile çocukları, sanat, tasarım, bilim ve ekoloji gibi farklı alanlarda gerçekleşecek atölye çalışmalarıyla buluşturuyor.  Atölye Pikolo eğitmenleri tarafından yürütülecek çalışmalarla, 4-6 ve 7-12 yaş grubundaki  çocuklar müzede oyuncakların zamanla dönüşümüne tanıklık ederek, kendi  yaratıcılıklarının sınırlarını genişletip eğlenceli bir keşfe çıkacaklar.  Atölye ücretleri tek katılım için 55 TL, 4 derslik alımlarda 200 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. Sınırlı sayıda katılım olacağı için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
   
  4-6 yaş grubu atölyeleri ; 
   
  Şaşırtan Maskeler 
  Sarı üçgenler, mavi burunlar, kırmızı kulaklar!
  Çizerken hayal ettiği her şeyi gerçeğe  dönüştürmeye çalıştı ve çoğu kişi onun dünyasını çocukça bulmuş olsa da istediği  şeyleri çizmekten vazgeçmedi. Bu atölyede çocuklar Picasso’dan ilhamla kendi  maskelerini tasarlayacaklar.    
  Tarih: 10 Temmuz Salı / Saat: 11.00
   
  Siyah Beyaz Renkli Komedi 
  Kendine has bol pantolonu, elinden düşmeyen bastonu ve melon şapkası ile  beyazperdenin efsanesi Şarlo. Bu atölyede çocuklar, siyah beyaz yılların en sevilen  komedi karakteri Şarlo'yu, boyalar değil doğadan toplanan yapraklar, çiçekler ve dallar  ile renklendirecek ve sanatta doku kullanımını keşfedecek! 
  Tarih: 11 Temmuz Çarşamba / Saat:11.00
   
  Uzay Kaşifi 
  Çocuklar, önce uzaya giden ilk ve tek hayvan olan Laika Astronot Köpek hikayesini  dinleyecek. Ardından,  hayal güçlerinin sınırlarını zorlayacak ve kendi yaratıcı astronot  başlıklarını tasarlayacaklar.  
  Tarih:12 Temmuz Perşembe / Saat: 11.00
   
  Bir Dilek Tut!  
  Çocuklar önce müzede Kızılderililerin yaşamlarından kesitin yer aldığı vitrini inceleyecek  ve daha sonra Kızılderili kültürünün önemli öğelerinden Totem Sanatı'nı keşfe çıkacak ve  geri dönüşümlü farklı malzemeler ile kendi totem direklerini yapacaklar.   
  Tarih: 13 Temmuz Cuma / Saat: 11.00
   
  7-12 yaş grubu atölyeleri;
   
  Gökkuşağı Dürbünü  
  Bu atölyede, çocuklar, renkli pullardan ve ince boncuklardan oluşan bir gökkuşağı  üretecekler. Bilim ve hayal gücünü bir araya getiren bu çalışma ile üretilen gökkuşağı  aynı şekli iki defa göremediğiniz bir optik oyuncağa dönüşecek.    
  Tarih: 10 Temmuz Salı / Saat: 14.00
      
  Fantastik Çadırlar 
  Kuzey Amerika’yı keşfetmeye hazır mısınız? Çocuklar önce müzede Kızılderililerin  yaşamlarından kesitin yer aldığı vitrini inceleyecek ve daha sonra doğadan toplanan  malzemeler, rengarenk tüyler ve boncuklar ile hayallerindeki Kızılderili çadırlarını  yapacaklar.   
  Tarih: 11 Temmuz Çarşamba / Saat: 14.00

  Telden Heykeller  
  İnsan, hayvan ve daha pek çok figürü kalem, kağıt, fırça kullanmadan boşlukta  çizmek...Alexander Calder, David Olivera gibi sanatçıların pratiğinden yola çıkarak bu  atölye çalışmasında çocuklar büktükleri, katladıkları tellerle oluşturdukları heykellerini  boncuklarla zenginleştirecek ve bir oyuncağa dönüştürecekler.    
  Tarih: 12 Temmuz Perşembe / Saat: 14.00
   
  Çizgi Film Makinası 
  Çizgi film izlemeyi kim sevmez? Peki ya daha önce kendi çizgi film karakterinizi  yaratmayı denediniz mi? Sinema ve bilimi bir araya getiren bu atölye ile çocuklar kendi  kahramanlarını yaratıp onları canlandırma şansına sahip olacaklar. 
  Tarih: 13 Temmuz Cuma / Saat: 14.00
 • ORİGAMİ SANAT ATÖLYESİ
  4-9 yaş aile ile
  Origami sanat atölyesi ile hayalimizdeki gölü şekillendiriyoruz.. Bu atölyede düşlemek serbest, istersek çiçek istersek ördek yapacağız ancak bir gölde olmazsa olmaz kurbağamız illa ki olacak. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasıyla hem küçük ellerin motor becerileri gelişecek hem de küçük oyun alanlarını yaparken başarmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Origami sanat atölyesine katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç
  Tarih: 21 Temmuz Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)
  Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ORİGAMİ SANAT ATÖLYESİ
  4-9 yaş aile ile
  En sevdiğimiz masalllardan biri olan Andersen’in Küçük Deniz Kızı origami sanatı ile ellerimizde canlanıyor. 
  Bu atölye çalışması ile çocuklar bir kağıt parçasından Küçük Deniz Kızı masalının kahramanlarını yaparken hem özgüvenlerini tazeleyecek hem de çok eğlenceli vakit geçirecekler. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç
  Tarih: 23 Haziran Cumartesi
  Saat: 11:00
  Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • RÜZGARI YAKALA TASARIM ATÖLYESİ
  6-12 yaş
  Bu atölyede Japon kültürüne doğru uzun bir yolculuğa çıkacağız. Küçük katılımcılar bu atölye çalışmasında rengarenk kağıtlar, boyalar ve ponponlarla balık şeklindeki geleneksel Japon koinobori rüzgâr tulumlarını yapacaklar.
  Japon kültürü hakkında yeni bilgiler öğrenecek çocuklar hem eğlenecek hem de kendi tasarımlarını yapmanın keyfine varacak.
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih: 30 Haziran Pazar
  Saat: 11:00 
  Ücret:  40 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
 • SERAMİK ATÖLYESİ
  4-9 yaş
  Düşlerimiz seramik hamurları ile şekilleniyor… Elif Ratib’in eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyede istersek bir salyangoz yapacak yürütecek, istersek bir kelebek yapacak düşlerimizde uçuracak, bir çiçek yapıp renklendireceğiz…
  Sanatçı adayları düşlerini seramik hamuruna yansıtırken hem el becerilerini geliştirecek hem de yeniden bir obje yaratmanın verdiği başarma hissini yaşayacaklar.  
  Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Tarih: 28 Temmuz Pazar
  Eğitmen:   Elif Ratib
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu:  4-9 yaş
  Atölye Ücret: 45 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TARİHİN PEŞİNDE ARKEOLOJİ ATÖLYESİ
  9-12 yaş
  Arkeolojinin gizemli dünyasına  doğru keyifli, eğlenceli  ve eğitici bir yolculuğa çıkıyoruz.
  Küçük Arkeologlar, arkeologların çalışma yöntemlerini, onlara yol gösteren ipuçlarını öğrenecekler, onlar için hazırlanmış özel höyük maketleri üzerinde kazı çalışmaları yapacaklar.   Çocuklar kazı sonucunda ortaya çıkarttıkları buluntuların dikkatlice restorasyonunu yapacak ve buluntuları özelliklerine göre tarihlendirip kendi küçük arkeoloji vitrinlerine kronolojik olarak yerleştirecekler. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Not: Tarihin Peşinde Arkeoloji Atölyesi ingilizce olarak da yapılmaktadır.
  Eğitmen: Orhan Sezener
  Tarih: 14 Temmuz Pazar 
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu :  9-12 yaş 
  Etkinlik Ücreti :  60 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.