X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • BEBEKLER MÜZEDE
  13-20 aylık / 20-28 aylık bebekler
  Bebekler Müzede" atölye çalışmasına katılacak olan bebekler, dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde ilk müze deneyimlerini Oyun Terapisti Uzm. Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze deneyiminin yanısıra ebeveynleri ve bebekleri arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 
  13-20 aylık ve 20-28 aylık bebekler ile ebeveynlerine yönelik farklı saatlerde yaklaşık 50 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir. 
  Tarih: 13 Mayıs Pazar
  13-20 aylık bebeklere yönelik seans saat 10:00’da 
  20-28 aylık bebeklere yönelik seans saat 11:15’te başlayacaktır.
  Katılım Ücreti:35 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BEZ BEBEK YAPIM ATÖLYESİ
  3-6 yaş aile ile,7 yaş ve üzeri kendi başına
  Bez Bebek Yapım Atölyesi’nde hayal gücümüzü kendi ellerimizle tasarlayacağımız bebeklerimize yansıtıyoruz.
  Atölye süresince çocuklar, hem bebeklerini dikiyor, hem de bir bebeğin yapımı için gerekli olan malzemelerin neler olduğunu ve nasıl yapıldığını öğreniyor, bir işi baştan sona kendi kendine yaparak sorumluluk alıyor, el emeğinin kıymetini biliyor. Hayal güçlerini, yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları bebekleriyle beraber güzel anılarla evlerine gidiyor. 
  Yaklaşık bir saat sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen:   Banu Kurt
  Yaş Grubu:   3-6 yaş aile ile, 7 yaş ve üzeri tek başına
  Etkinlik Ücreti: Müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli 10 TL, tam 13 TL’dir.
 • BEZDEN ÇILGIN BEBEKLER ATÖLYESİ
  4-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  Bu bebekler çıldırmış olmalı, çünkü müzede gördüğümüz diğer bebeklere göre çok farklılar.. Yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü ortaya koyacağımız bu atölye çalışmasında farklı teknikleri bir araya getirerek kendi karakter bebeklerimizi tasarlayacağız... 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 1 Nisan Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile,7-12 tek başına  
  Etkinlik Ücreti: 45 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BİR BAVUL MASAL
  3 yaş ve üzeri
  Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 
  Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje  kuklalar ve tabi ki onu  dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik ediyor…
  Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından 1 saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • BREMEN MIZIKACILARI
  3 yaş ve üzeri
  Bremen Mızıkacıları
  Bir Mutfak Hikayesi…
  Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo,  yemek  kitabı ile  masal kitabını karıştırınca olanlar olur.  Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek ,kedi ve horoz kendilerini bir anda  konağın mutfağında bulurlar sonrasında komik olaylar birbirini izler… Mehmet Erbil’in yazdığı ve oynadığı bu eğlenceli çocuk tiyatrosuna sizler de davetlisiniz.
  Bremen Mızıkacıları adlı kukla oyununa 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Tarih: 26 Mayıs Cumartesi
  Saat: 13:30
  Uyarlayan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Görkem Koyuncu
  Kukla Tasarım:Mehmet Erbil
  Işık Tasarım: Ömür Saka
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • BU TOPLAR HAVADA NASIL DÖNÜYOR? JONGLÖRLÜK ATÖLYESİ
  7-12 yaş
  Bu çalışma ile çocuklar, sanatın farklı ve eğlenceli bir dalı olan jonglörlük ile tanışıyor. Atölye, farklı jonglörlük disiplinlerini tanıtmaya yönelik bir yaratıcı drama etkinliğiyle başlıyor. Ardından, çocuklar, kuş yemi, pet şişe ve balon gibi farklı malzemeleri kullanarak kendi toplarını yapıyor ve jonglörlüğü deneyimliyor. ''Bu toplar havada nasıl dönüyor?'' atölyesi jonglörlük ve dramayı bir araya getirerek, çocukların hem eğlenmesini, hem de motor ve iletişim becerilerinin gelişmesini; yaratıcılıklarının artmasını ve özgüven kazanmalarını sağlayarak fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
   
  Eğitmen: Levent Denizci
  Tarih: 15 Nisan  Pazar
  Saat: 11:00
  Etkinlik Ücreti: 35 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ÇOCUK KONSERİ
  3 yaş ve üzeri
  Doğa sevgisi, cesaret, nezaket, paylaşmak, emek, empati gibi duygular notalarla buluşuyor ve şarkılara dönüşüyor.. Berrin Çopur "Pırlangıç" albümündeki çocuk şarkılarının seslendiriliyor… Tüm güzel duyguların dile geldiği bu müzik buluşmasında sizi çocuğunuzla beraber çocuk olmaya ve bu güzel şarkıları paylaşmaya davet ediyoruz.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.  
  Konser Kadrosu: Berrin Çopur, Sonnur Koç, Eylül Erel ve Genco Genç
  Tarih: 19 Mayıs Cumartesi
  Saat:13:30
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
   
 • EVVEL ZAMAN İÇİNDE
  3 yaş ve üzeri
  Çocuklarla bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev,  Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz tiyatro başlama saatinden 1 saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten:  Mehmet Erbil
  Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit
  Dekor Tasarım: Ömür Saka
  Tarih: 6 Mayıs Pazar
  Saat: 14.00
  Ücret:35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • FABER - CASTELL İLE YARATICILIK ATÖLYESİ - NİSAN AYI
  Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyeleri’nde tarihsel, kültürel ve sosyolojik alanlarda bize bilgiler sunan oyuncakların izinden müzeyi gezecek katılımcılar, düşleyip, üretirken bir yandan da  öğrenecekler. 
  Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi Nisan Ayı programında eğitici oyuncakları inceliyoruz… Çocuklar, toplumsal, teknolojik, kültürel ve tarihsel konular hakkında bize bilgiler sunan, eğlendirirken öğreten en güzel eğitim araçlarından biri sayılan oyuncakları müzenin vitrinlerinde görme imkanı bulacak  ve oyuncakların bize verdikleri mesajları temel alan etkinliklere katılma fırsatını yakalayacaklar.
  Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 10 TL, tam 13 TL’dir. 
   
  “Hayal Et, Tasarla, Yap, Boz” Tasarım Atölyesi 
  Müzede sergilenen oyuncakların incelemesiyle başlayacak bu atölyede, çocuklar  yap-boz gibi eğitici oyuncakların peşinde eğlenceli bir keşfe çıkacaklar. Çocuklar önce pop art akımının önemli temsilcilerinden Amerikalı ressam Roy Linchestein ve işlerini daha yakından tanıyacak. Ardından, Linchestein'ın sanat pratiğinden ilham alarak çok eski bir Çin bulmacası ve oyuncağı olan kendi tangramlarını tasarlayacaklar. Atölye süresince çocuklar kendi oyuncağını yapmayı deneyimlerken yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih:  7 Nisan Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 6-9 yaş 
   
  “Benim Tuvalim ” Tasarım Atölyesi 
  Katılımcılar, bu atölye çalışmasında  önce meslekleri anlatan oyuncakları görecekler, izlenimleriyle  hayal güçlerini birleştirecekler ve büyüyünce yapmayı istedikleri mesleği anlatan resimler yapacaklar. Bu resimleri yaparken rengarenk boyaların yanında tüy, pelüş, boncuk gibi birbirinden farklı malzemelerden faydalanacak, resimlerini tuvalin sınırlarından çıkartarak üç boyutlu hale getirecek ve düşlerini yansıtmanın mutluluğunu yaşayacaklar.
  Eğitmen: Başak İnce- Elvan Ekren 
  Tarih: 14 Nisan  Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile 7-12 yaş kedi başına
                                                                           
  “Gülümseyen Çocuk” Mask  Atölyesi
  Birçok farklı kültüre ait yaşam tarzını bize yansıtan oyuncakların yer aldığı İstanbul Oyuncak Müzesi’nde bu haftaki atölye çalışmasında Kızılderili kültürünü inceliyoruz.  Küçük katılımcılar önce Kızılderililerin yaşamlarından kesitin yer aldığı vitrini inceleyecek ve daha sonra onlara uğur getirdiğine inandıkları masklardan tasarlayacaklar…
  Hayal gücümüzü birbirinden farklı renklerle resmedecek ve daha sonra şans getirmesi için duvarımıza asacağız, belki o sırada bir Kızılderili dansı bile yapabiliriz.. 
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 21 Nisan Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile, 7-10 tek başına
                                                                                      
  “Tik Tak” Saat Tasarım Atölyesi 
  Geçmişten günümüze teknolojik anlamda her türlü gelişmenin izlerini gördüğümüz oyuncaklar, oyun arkadaşlarımız olduğu kadar bize yeni şeyler öğreten eğitim aracımızdır. Bu atölye çalışmasında bize sayıları okumayı öğretirken zaman kavramını da anlatan saatleri inceliyoruz ve kendi oyuncak saatlerimizi tasarlamak için birçok oyuncak saatin yer aldığı  bebek evinden ilham alıyoruz…  
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
  Tarih: 28 Nisan Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile, 7-10 tek başına
 • İBİŞ VE ARKADAŞLARININ MACERALARI
  3 yaş ve üzeri
  Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, yeni macerası ile seyircileriyle buluşuyor…
  İbiş’in sürpriz macerasında ona eşlik etmeye ve  ipli kuklaların şovu ile son bulacak bu eğlenceli gösteriye hazır mısınız?
  İbiş ve Arkadaşları’nın Maceraları adlı kukla tiyatrosuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.  
  Tarih: 12 Mayıs Cumartesi
  Saat: 13:30
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ 13. YAŞ GÜNÜ VE 23 NİSAN KUTLAMALARI
  13. yaşına girecek olan İstanbul Oyuncak Müzesi  dopdolu 23 Nisan programı ile herkesi çocuk olmanın keyfini çıkarmaya davet ediyor. Program, Faber-Castell’in Yaratıcılık İstasyonu’nun kapılarını açması ile başlayacak. Bu istasyonda birbirinden renkli ve farklı malzeme ile karşılaşacak olan çocuklar özgürce yaratmanın keyfini çıkartacaklar. Sonrasında, müze ziyaretçileri yıllardır küçük, büyük herkesi kahkahalarla güldüren, Açıkgöz Kukla Tiyatrosu’nun sunduğu geleneksel oyunumuz ‘İbiş ve Arkadaşlarının Maceraları’ adlı oyunu müzenin Kış Bahçesi’nde izleyebilecekler. Kutlamalar, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve  Korosu’nun 23 Nisan’a özel konserinin coşkusuyla son bulacak. 
   
  23 Nisan özel etkinlik programı detayı aşağıdaki gibidir.
  14:00 - 15:30 Faber-Castell Yaratıcılık İstasyonu
  15:30 - 16:00 İbiş ve Arkadaşlarının Maceraları Kukla Tiyatrosu
  16:30 - 17:00 Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve  Korosu Konseri
   
  Müze, 09:30-18:00 saatleri arasında açık olacaktır. Giriş ücretleri indirimli 10 TL, tam 13 TL.’dir. 23 Nisan kutlamalarına özel 0-18 yaş çocuklar müzeye ücretsiz giriş yapabilecektir. 
   
 • KAR TOPU
  3 yaş ve üzeri
  Özel yapım kuklaların eşlik ettiği keyifli bir kutup macerası…
  Dünyanın en ünlü çocuk gazetesi muhabirleri Kutup köyünde eşi benzeri görülmemiş bir penguenin haberini yapmak için  kolları sıvar, ellerinde bu haber ile ilgili çok fazla detay yoktur, adeta bir dedektif gibi detayları bir araya getirmeye çabalarken kendilerini bir anda bu maceranın içinde bulurlar. 
  Yaklaşık 40 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği oyunumuza katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz oyun başlamadan 1 saat öncesine kadar geçerlidir.  
  Yazan-Yöneten:  Mehmet Erbil
  Oyuncular: Nalan Gıdak Doğan, Tuba Malik, Mehmet Erbil
  Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit
  Kukla/ Dekor Tasarım: Ömür Saka
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Tarih :  24 Mart Cumartesi 13:30 / 8 Nisan Pazar 14:00 / 29 Nisan Pazar 14:00
  Ücret : 35 TL.’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
   
 • KARAGÖZ'ÜN DİŞ AĞRISI GÖLGE OYUNU
  3 yaş ve üzeri
  Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar…
  Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz bir saat öncesine kadar geçerlidir.  
  Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil
  Müzik :Akan Atakan
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Tarih: 27 Mayıs Pazar
  Saat: 14.00
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • KIRMIZI BURNUN YOLCULUĞU - MİM EŞLİĞİNDE KUKLA OYUNU
  3 yaş ve üzeri

  Bir palyaço ve onun kayıp kırmızı burnu… Kırmızı burnunu kaybeden palyaço, konu ararken arama  biranda kendini tiyatro salonunda,yeni bir macerada seyirci karşısında bulur ve komik olaylar birbirini izler.

  Canlı müziğin ve özel kuklaların eşlik ettiği Kırmızı Burnun Yolculuğu adlı oyuna 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.

  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat  öncesine  kadar geçerlidir.

  Yazan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit

  Kukla ve Tasvir Tasarım:Mehmet ErbilT

  arih: 25 Mart Pazar

  Saat: 14.00

  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • MASAL FABRİKASI
  3 yaş ve üzeri
  Yaşlı bir değirmenci tarafından  çocuklar için yeni masallar üretebilmek amacıyla kurulur masal fabrikası …
  Garip bir patron tarafından ele geçirilen fabrika  işçilerden üretmekten  hiç de hoşlanmadıkları tuhaf  masallar üretmesini ister, mutsuz üretilen masallar mutsuz çocuklar yaratır. Uzun yıllar sonra çalışanlar bu fabrikanın sahibi olur, yeni güne kendilerini ve çocukları mutlu edecek  yepyeni bir masalla başlarlar. 
  Masallara bir de bizim işçilerin gözünden bakalım, işte o keyifli masal karşınızda...
  Masal Fabrikası adlı kuklaların eşlik ettiği müzikli çocuk oyununa 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü”  verilmiştir. 
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Müzik:  Melih Serhat Soyyiğit
  Oynayanlar: Nalan Gidak Doğan, Mehmet Erbil
  Işık Tasarım: İlker Aksu 
  Tarih: 14 Nisan Cumartesi
  Saat: 13.30
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • MİNİ FİLOZOFİ SEDA ACAR İLE ÇOCUKLAR İÇİN FELSEFE ATÖLYESİ
  6-9 yaş
  Çocuğuz, o halde düşünüyoruz! 
  Çocuklarla eğlenceli, güvenli ve demokratik bir ortamda; mutluluk, özgürlük, adalet, sevgi, cesaret gibi birçok kavramı sorguluyoruz. 
  Seda Acar’ın yönetiminde gerçekleşecek atölye çalışması ile mini filozoflar, kavramlar üzerinden sorunlar karşısında farklı bakış açıları bulabileceklerinin farkına varırken, düşünce alışkanlıkları geliştirecek ve akıl yürütecekler. Aynı zamanda farklı görüşlere saygı duyarak dinleyebilmeyi, kendi görüşlerini ifade etme cesaretini gösterebilmeyi, konsantrasyon ve empati kurma yeteneklerini geliştirmeyi deneyimleyerek, her fikri kucaklayıp, hepsinin değerli olduğunun farkına varacaklar.
  6 Mayıs Pazar günü başlayacak atölye 4 hafta boyunca devam edecektir. 4 ders katılım ücreti 200 TL, tek ders katılım ücreti 60 TL’dir. Kısıtlı sayıda katılım sağlandığı için kayıt yaptırılması gerekmektedir.
  Eğitmen: Seda Acar
  Tarih: 6-13-20-27 Mayıs Pazar
  Saat: 11.00 – 12:00
  Yaş Grubu: 6-9 yaş 
  Ücret: 4 ders katılım 200 TL, tek ders katılım 60 TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.)
   
 • SERAMİK ATÖLYESİ
  4-9 yaş
  Düşlerimiz seramik hamurları ile şekilleniyor…
  Baharın gelmesiyle her yer çiçek açıyor ve biz de baharı seramik hamurlarımızda şekillendiriyor, çiçekler yapıyoruz… Yaptığımız çiçekleri doğadan esinlendiğimiz renklerle boyayıp rengarenk bir çiçek bahçesine dönüştürüyoruz.
  Sanatçı adayları düşlerini seramik hamuruna yansıtırken hem el becerilerini geliştirecek hem de yeniden bir obje yaratmanın verdiği başarma hissini yaşayacaklar.  
  Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Tarih: 22 Nisan Pazar
  Eğitmen:   Elif Ratib
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu:  4-9 yaş
  Atölye Ücret: 45 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • YASEMİN SUNGUR'LA KİTAP İLE SOHBET
  Yetişkinlere yönelik
  Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.  
  Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 11:00-13:00, 14:00-16.00 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir.
  Etkinliğe katılım ücreti 50 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.