X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • BİL BAKALIM NE? TASARIM ATÖLYESİ
  4-6 yaş aile ile
  Müzede sergilenen oyuncakların incelemesiyle başlayacak bu atölyede, çocuklar  
  yapboz gibi eğitici oyuncaklardan ilham alacak. Çocuklar atölyede pop art akımının önemli temsilcilerinden Amerikalı ressam Roy Lichtenstein ve işlerini daha yakından tanıyacaklar. Ardından, Lichtenstein'ın sanat pratiğinden ilham alarak fotobloktan kendi tangramlarını yapacak katılımcılar hem pop art sanatını öğrenme imkanı bulacak hem de eğlenceli vakit geçirecekler. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih: 8 Eylül Cumartesi 
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu :  4-6 yaş aile ile 
  Etkinlik Ücreti :  45 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
   
 • ÇOCUKLARA ŞARKILAR - RİTMİK OYUNLAR ÇOCUK KONSERİ
  3 yaş ve üzeri
  Tüm sene erken kalktık, bol bol çalıştık; tüm çalışmalarımızın sonucunda karnelerimizi elimize aldık ve  güzel bir tatili hak ettik…  
  İstanbul Oyuncak Müzesi yaz tatiline eğlenceli bir o kadar da neşeli bir konserle merhaba diyecek… 
  Gönül Kazancı Yeprem  ve Kukla Şerbet’in düet yaptığı “Çocuklara Şarkılar- Ritmik Oyunlar”” adlı konsere sizde eşlik etmek isterseniz müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Tarih: 9 Haziran Cumartesi
  Saat: 15:00
  Yaş Grubu : 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • GÖNÜL YEPREM İLE NEŞELİ NOTALAR
  3-6 yaş aile ile
  Müzikli Oyunlar ve Ritim Atölyesi 
  İstanbul Oyuncak Müzesi’nde neşeli notalar çocukların ritimleriyle havada uçuşacak… Marakas, ritim çubukları, tefler ve bedenimiz bize ritim duygusuyla eğlenceli anlar yaşatırken, gitar eşliğinde şarkılar söyleyecek ve danslar edeceğiz. 
  Yaklaşık 45 dakika sürecek ritim atölyesine katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gönül Yeprem
  Tarih:23 Eylül Pazar
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 3-6 yaş aile ile 
  Atölye Ücreti: 50 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • HİKAYEDEKİ KAHRAMAN İLLÜSTRASYON ATÖLYESİ
  7 yaş ve üzeri

  Bu hikayenin illüstratörü sensin! 

  Hikayeli illüstrasyon atölye çalışmasında çocuklar, eğitmenimiz tarafından yeniden yazılan bir hikayeyi dinleyecek ve devamında hikayede geçen ana karakterle birlikte, kendi zihninde canlanan sahneyi kağıt üzerine resmedecekler.

  Bu atölye çalışmasına katılan çocuklar illüstrasyon nedir? sorusunun cevabını uygulamalı olarak öğreniyor ve hayal güçlerini besleyerek kendilerini ifade etmenin yeni bir şeklini öğreniyorlar.
  Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Eğitmen: Eda Dereci
  Tarih: 9 Eylül Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş: 7 yaş ve üzeri  
  Atölye Ücreti: 50 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • KÜÇÜK TASARIMCILAR TAKILARINI MODELLİYOR..
  6-8 yaş aile ile,9-15 yaş tek başına
  Tüm aile bireylerini bir araya getiren İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, çocuklarımızla beraber takı tasarlayacağız. 
  Bu atölye çalışmasında minik tasarımcılar önce düşleyecek, fikirler üretecekler. Bu fikirleri kağıda döktükten sonra ise mum modelleme tekniği ile takılarını tasarlayacaklar. 
  6-15 yaş tüm çocukların aileleriyle katılabilecekleri bu atölye ile  çocuklar aileleri ile birlikte eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirecek. Sonrasında teslim edilecek takılar da bu aile anısının bir parçası olacak. 
  Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Katılımcılar, tasarladıkları takıları 7 iş günü sonra müzemizden alabilecekler. 
  Eğitmen: Afitap Tufan
  Tarih:16 Eylül Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 6 – 8 yaş aile ile, 9-15 yaş tek başına 
  Atölye Ücreti:70 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • MİNİ FİLOZOFİ SEDA ACAR İLE ÇOCUKLAR İÇİN FELSEFE ATÖLYESİ
  6-9 yaş
  Çocuğuz, o halde düşünüyoruz! 
  Çocuklarla eğlenceli, güvenli ve demokratik bir ortamda; mutluluk, özgürlük, adalet, sevgi, cesaret gibi birçok kavramı sorguluyoruz. 
  Seda Acar’ın yönetiminde gerçekleşecek atölye çalışması ile mini filozoflar, kavramlar üzerinden sorunlar karşısında farklı bakış açıları bulabileceklerinin farkına varırken, düşünce alışkanlıkları geliştirecek ve akıl yürütecekler. Aynı zamanda farklı görüşlere saygı duyarak dinleyebilmeyi, kendi görüşlerini ifade etme cesaretini gösterebilmeyi, konsantrasyon ve empati kurma yeteneklerini geliştirmeyi deneyimleyerek, her fikri kucaklayıp, hepsinin değerli olduğunun farkına varacaklar.
  Kısıtlı sayıda katılım sağlandığı için kayıt yaptırılması gerekmektedir.
  Eğitmen: Seda Acar
  Tarih:22 Eylül Cumartesi 
  Saat: 11.00 – 12:00
  Yaş Grubu: 6-9 yaş 
  Katılım Ücreti: 60 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
   
 • ORİGAMİ SANAT ATÖLYESİ
  4-9 yaş aile ile
  Origami sanat atölyesi ile hayalimizdeki gölü şekillendiriyoruz.. Bu atölyede düşlemek serbest, istersek çiçek istersek ördek yapacağız ancak bir gölde olmazsa olmaz kurbağamız illa ki olacak. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasıyla hem küçük ellerin motor becerileri gelişecek hem de küçük oyun alanlarını yaparken başarmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Origami sanat atölyesine katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç
  Tarih: 15 Eylül Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)
  Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • SENİN MONA LİSA'N TASARIM ATÖLYESİ
  5-9 yaş
  Küçük katılımcılar, Louvre Müzesi’nde sergilenen ve Leonardo Da Vinci’nin en önemli eserlerinden biri olan Mona Lisa kolaj tasarım atölyesi ile yeniden resmedecekler. Atölye çalışmasında bu eserden esinlenerek yapılmış  bir adet üretilmiş oyuncak bebeği İstanbul Oyuncak Müzesi’nde görecek çocuklar, eserin gizemi ve  ünlü ressam Da Vinci hakkında bilgi sahibi olacaklar. Tüm bu bilgiler ışığında atölye alanına geçen katılımcılar kendi Mona Lisa’larını kağıt ve gazete sayfaları ile tasarlayacaklar. 
  Kendilerini Leonardo Da Vinci yerine koyan çocuklar bakalım  Mona Lisa’yı bugünün şartlarına göre nasıl yorumlayacak? 
  Yaklaşık bir saat  sürecek ritim atölyesine katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 29 Eylül Cumartesi
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 5-9 yaş
  Etkinlik Ücreti: 50 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

   

 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TARİHİN PEŞİNDE ARKEOLOJİ ATÖLYESİ
  9-12 yaş
  Arkeolojinin gizemli dünyasına  doğru keyifli, eğlenceli  ve eğitici bir yolculuğa çıkıyoruz.
  Küçük Arkeologlar, arkeologların çalışma yöntemlerini, onlara yol gösteren ipuçlarını öğrenecekler, onlar için hazırlanmış özel höyük maketleri üzerinde kazı çalışmaları yapacaklar.   Çocuklar kazı sonucunda ortaya çıkarttıkları buluntuların dikkatlice restorasyonunu yapacak ve buluntuları özelliklerine göre tarihlendirip kendi küçük arkeoloji vitrinlerine kronolojik olarak yerleştirecekler. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Not: Tarihin Peşinde Arkeoloji Atölyesi ingilizce olarak da yapılmaktadır.
  Eğitmen: Orhan Sezener
  Tarih: 1 Eylül Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu :  9-12 yaş 
  Etkinlik Ücreti :  60 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.