Etkinlik ve Eğitimler


Yasemin Sungur'la Kitap ile Sohbet

“Yasemin Sungur'la Kitap ile Sohbet” 16. yılında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde kitapseverlerle buluşmaya devam ediyor!

Yasemin Sungur’un liderliğinde 2008 yılından bu yana devam eden etkinlikte Sabahattin Ali’den Virginia Woolf’a, Gabriel Garcia Marquez’den Yaşar Kemal’e pek çok usta yazarın kitabını birlikte okuduk ve üzerine sohbet ettik.

Okuduğumuz kitapların hissettirdiklerini ve düşündürdüklerini birbirimizle paylaşmak için sizi de aramıza bekliyoruz. Çünkü kitap geliştirir ve Decartes'in dediği gibi "İyi kitaplar okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir."

12:30-14:30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinliğe katılım için tıklayınız.

Etkinlik tarihleri ve okunacak kitaplar;

28 Mayıs Salı günü hakkında sohbet edilecek kitap: Güvercinler Gittiğinde

Katılım ücreti: 250 TL

Yaş Grubu: Yetişkinlere yönelik

Yasemin Sungur'la Yazar ile Sohbet

Yasemin Sungur'la Yazar  ile Sohbet'e bu ay değerli yazar Polat Özlüoğlu "Annem, Kovboylar ve Sarhoş Atlar" adlı kitabıyla konuk oluyor.  

Yasemin Sungur moderatörlüğünde sürecek etkinliğimiz yaklaşık iki saat sürecektir. Katılım için bilet alınması gerekmektedir. Bilet için tıklayınız.

Tarih: 4 Haziran Salı

Saat: 12:30-14:30

Yaş Grubu: Yetişkinlere yönelik

Ücret: 250 TL'dir.

Lunaparka Dönüşen Renkli Duygular 

Hissettiğimiz her duygumuza karşılık gelen bir rengimizin olduğu bu dünyada, duygulara ve yaratıcılığa dokunmaya hazır mısınız?

Çekirdek Akademi ile birlikte gerçekleştireceğimiz atölye çalışmasında, çocuklar bir araya gelip boyalar ve çeşitli malzemelerle kendi lunaparklarını tasarlayacağız. Bu tasarımı gerçekleştirirken iletişimimizi ve grup bağlarını güçlendirecek, duygusal ihtiyaçlarımızı anlamak adına bir keşif yolculuğuna çıkacağız. Oyuncakların eğlenceli ve büyülü dünyasından lunaparkımıza geçiş yapacağız. Birlikte lunaparkımızı yaratırken, duygusal bağları, duygularımızı ve ihtiyaçlarımızın farkına varacağız. Renklerle ifade ettiğimiz detaylarla, içsel dünyamızın renk paletini keşfedeceğiz.

Yürütücü: Klinik Psikolog Sümeyye Gürkan

Tarih: 26 Mayıs Pazar

Saat: 12.00

Süre: Yaklaşık 60 dakika

Yaş Grubu: 5-10 yaş çocuklara yöneliktir. Tercih halinde bir ebeveynde atölyeye katılabilir.

Ücret: Katılım ücreti 750 TL’dir. Katılım için tıklayınız..

NOT: Bilet iadesi ya da tarih değişikliği yapılamamaktadır.

"Ejderha Koca Ağız" Çocuklar için Tiyatro Oyunu

Ressam Memo yeni bir resim çizmek için atölyesine geldiğinde en sevdiği resim fırçasının ortalıkta olmadığını fark eder ve fırçanın peşine düşer, meğer fırça ilk kez kaybolmuyordur. Fırça bu kez kaybolan suyun peşine düşmüştür, ip uçları onu koca ağıza götürür, uzun bir yoldan sonra koca ağızın şatosuna ulaşılır…
Obje kuklaların ve canlı müziğin eşlik ettiği bu fantastik çocuk oyunuyla Da Vinci’nin sırlarını aralıyor ve maceralarla dolu bir yolculuğa çıkıyoruz..

Yazan-Oynayan : Mehmet Erbil       
Müzik : Evren Gülseven 
Tarih: 1 Haziran Cumartesi
Saat: 14.00
Süre: 40 dakika
Ücret: 195 TL’dir. Bilet için tıklayınız..

NOT: Çocuk ve yetişkin biletlerinin ayrı işaretlenmesi gerekmektedir. Biletlerin oyun başlamadan en geç 30 dakika önce gişeden alınması gerekmektedir, koltuk numaraları gişeden otomatik olarak verilmektedir. 
Oyunun başlamasından 10 dakika sonra salona ziyaretçi alınamamaktadır, bilet iadesi ya da tarih değişikliği yapılamamaktadır.

ALOHA : Keşif, Duyu ve Oyun Atölyesi 

Atölye ALOHA Ebeveyn ve Çocuk Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen atölye çocukların motor becerileri, bilişsel gelişimi, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişimi gibi pek çok etken göz önüne alarak hazırlanmaktadır. Dilediğimizce yaratıcılığımızı konuşturacağımız, güleceğimiz, grup içerisinde sosyalleşip gelişeceğimiz, duyularımızın farkına varacağımız, oyunlar oynayacağız.

Tarih:  28 Mayıs Salı / 11:00- 11:50 Psikolojik Danışman Behiye Kuru
   
Atölye Ücreti: Bir atölye 650 TL'dir. Ücret, 1 yetiskin - 1 cocuk bedelini ve müze girişini kapsar. Katılım için tıklayınız.

!! Bilet iptali mümkün değildir, 24 saat önce haber vermeniz durumunda hakkınızı ileri bir tarihe devredebilirsiniz.

ALOHA : Müzik, Ritim, Hareket Atölyesi

Her atölye buluşmasında farklı müzikler işliyoruz ve aktivitelerimizle Orff yaklaşımını öne çıkarıyoruz.
Atölyemizde oyunlar eşliğinde melodi, armoni, ritim gibi öğeleri bazen ritmik tekerlemeler, bazen fokus şarkıları (parmak oyunları gibi), bazen danslarla (büyük motor hareketler) bazen enstrüman eşlikleri (piyano, yan flüt gibi) ve çok sesli performanslarla ele alıyoruz, tonal ve ritmik tekrarlar yapıyoruz.
Atölye ALOHA Ebeveyn ve Çocuk Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen etkinlik 18-36 ay çocuklar için uygundur.
Eğitmen: Sena Göbülük’tür.
Tarih: 29 Mayıs Cuma Saat 11:00
Katılım ücreti : 650 TL'dir. Katılım için tıklayınız..

Masallar Eşliğinde Çocuk Yogası

Masalların bize eşlik edeceği "Masallar Eşliğinde Çocuk Yogası" etkinliğiyle hayal gücümüzü kullanarak birlikte yepyeni masallar oluşturacak ve bu masalları yoga pozlarıyla canlandıracağız. Aynı zamanda yogaya merhaba diyeceğimiz bu çalışma nefes, meditasyon ve yoga pozları (asanalar) ile dolu dolu geçecek. Nefes ve meditasyon çalışmalarının yarattığı farkındalıkla kendi masallarımızın kahramanı olduğumuzu daha derinden hissedeceğiz. Çalışmanın sonunda mandala boyama etkinliğiyle atölyemizi renklerin ahengiyle tamamlayacağız.

Eğitmen: Kumsal Gizem Dinç
Yaş Grubu: 4-6 yaş
Tarih: 7 Temmuz Pazar
Saat: 11:30
Süre: Yaklaşık 90 dakika
Ücret: Katılım ücreti 850 TL'dir. Katılım için tıklayınız..

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi 

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor.

Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Cumartesi ve Pazar günleri 13:00 - 18:00 arasında gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.