Etkinlik ve Eğitimler


Akgün Akova ile "Yaratıcılığın 1001 Yolu" 

Şiirlerinden, benzersiz gösterilerinden ve National Geographic, THY Skylife, Voyager dergilerindeki gezi yazıları ile fotoğraflarından tanıdığımız Akgün Akova bu kez yaratıcı olmanın ipuçlarını vermek için karşınızda…“Merak kediyi öldürürse, cenazesine kimler gelir? Yolda kendimize rastlarsak ne yapmalıyız?Tango, caz ve arabesk aslında üç kardeş mi? Rüyalarımız Salvador Dali’nin tablolarında neden kaybolur? Esin Perisi var mıdır? Varsa hangi otelde kalıyor? Nemrut Dağı’na külleri serpilen kadın kimdi? Başrolde kuşların oynadığı bir belgesel nasıl çekilir? Cemal Süreya şair miydi, görüntü yönetmeni mi?” 

 Bu ve benzer soruların yanıtları için Akgün Akova bizlere yaratıcılığın anahtarlarını uzatıyor. Bir Leonardo da Vinci, bir Steve Jobs ya da bir Madam Curie olmamızı değil, kendi yaratıcılığımızın kapılarını açmamızı öneriyor. İşte tam da burada, Gabriel García Márquez bir sandalyeye oturmuş, “Hemingway insana çok şey öğretir, hatta bir kedinin köşeyi dönüşüne dikkat etmeyi bile…” derken biz de yanından şöyle bir geçiyoruz. Çocukken Frankenstein’la Einstein’ı kardeş sanan Akgün Akova da “Devam! Devam!” diyerek bizimle yürüyor. 

Cumartesi günleri saat 10.00 - 12.30 

 KATILIM İÇİN: Merak denen hastalığa tutulmuş 16 ile 116 yaş arasındaki herkes, işi ya da eğitimi ne olursa olsun programa katılabilir. Program öğretmenler ve 25 yaşına kadar olan öğrenciler için 300 TL/Ay, diğer katılımcılar için 400 TL/Ay’dır. Kayıt sırasına göre sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecektir. 

 Katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Atıktan Robot Heykel Atölyesi

Uzaya çıkmaya hazır olun. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin uzay odasında ilk oyuncak robot örneğinin yanı sıra pek çok robot göreceğimiz atölye çalışmasında zaman içinde oyuncakların değişimini inceleyecek ve atık malzemeler kullanarak kendi robot tasarımımızı yapacağız. 

Hem eğlenip, hem öğrenebileceğimiz bu süreci eğlenceli bir oyuna dönüştürecek ve çok renkli robot heykeller tasarlayacağız. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile,7-12 tek başına 

Etkinlik Ücreti: 50 TL ‘dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

"Avrupa'dan Amerika'ya Müzikle Yolculuk" Klasik Müzik Dinletisi 

Avrupa’dan Amerika’ya 40 dakikada gidilebilir mi? Müzikle Evet! Avrupa ülkelerinden başlayacak müzik yolculuğumuz bu müziği Amerika’ya taşıyan ustalarla devam edecek. Music of G.Bizet, J.Brahms, J.Strauss, S.Jopplin, P.I.Chaikovsky gibi müzisyenler bu seyahatte bize eşlik edecek. 

Dört müzisyenin canlı performansı ile gerçekleşecek klasik müzik konserinde çocuklar ve aileleri kısa bir bale performansı da izleme şansı bulacaklar. 

Her yaştan ziyaretçiye uygun olan klasik müzik dinletisi yaklaşık kırk dakika sürecektir. 0-12 yaş çocukların aileleri ile katılması gerekmektedir. Konsere sınırlı sayıda katılım sağlanabilmektedir ve rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyonlar 28 Şubat saat 17:00’ye kadar geçerlidir. 

Sanatçılar: Didem Karakaya/Flüt Türkiye, Alise Juska-Savga/Keman, Katarzyna Özdemir/Keman , Feride Berin Öget / Çello , Ege Timoçin /Balerin, Madina Bediroğlu Katılım Ücreti: 0-24 aylık bebekler ücretsiz, 2 yaş itibari ile 65 TL'dir. (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve yerler numaralı değildir. 

Bezden Çılgın Bebekler Atölyesi

Bu bebekler çıldırmış olmalı, çünkü müzede gördüğümüz diğer bebeklere göre çok farklılar.. Yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü ortaya koyacağımız bu atölye çalışmasında farklı teknikleri bir araya getirerek kendi karakter bebeklerimizi tasarlayacağız... 

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Mihriban Mirap

Yaş Grubu: 6-8 yaş aile ile, 9-11 tek başına 

Ücret: 60 TL’dir ( Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.  

"Bir Bavul Masal" Çocuklar İçin Tiyatro Oyunu

Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 

Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje kuklalar ve tabi ki onu dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak küçük seyircilerimiz eşlik ediyor…Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL.’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

"Bremen Mızıkacıları Mutfakta" Çocuklar İçin Tiyatro Oyunu

Bir Mutfak Hikayesi…Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo, yemek kitabı ile masal kitabını karıştırınca olanlar olur. 

Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek ,kedi ve horoz kendilerini bir anda konağın mutfağında bulurlar sonrasında komik olaylar birbirini izler…Mehmet Erbil’in yazdığı ve oynadığı bu eğlenceli çocuk tiyatrosuna sizler de davetlisiniz. 

Bremen Mızıkacıları   adlı kukla oyununa 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13.00’a kadar geçerlidir. 

Uyarlayan-yöneten: Mehmet Erbil 

Müzik: Görkem Koyuncu

Kukla Tasarım: Mehmet Erbil 

Işık Tasarım: Ömür Saka 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

''Bu Toplar Havada Nasıl Dönüyor?'' Jonglörlük Atölyesi 

Levent Denizci eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında çocuklar eğlenceli bir gösteri aracı olan jonglörlük ile tanışıyor. Atölye, farklı jonglörlük disiplinlerini tanıtmaya yönelik bir yaratıcı drama etkinliğiyle başlıyor. Ardından, çocuklar, kuş yemi, pet şişe ve balon gibi farklı malzemeleri kullanarak kendi toplarını yapıyor ve jonglörlüğü deneyimliyor. ''Bu toplar havada nasıl dönüyor?'' atölyesi jonglörlük ve dramayı bir araya getirerek, çocukların hem eğlenmesini, hem de motor ve iletişim becerilerinin gelişmesini; yaratıcılıklarının artmasını ve özgüven kazanmalarını sağlayarak fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Levent Denizci 

Yaş Grubu: 6-12 yaş

Ücret: 60 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

"Çocuklara Şarkılar, Ritmik Oyunlar" Çocuk Konseri 

Gönül Yeprem “Çocuklara Şarkılar, Ritmik Oyunlar” temalı çocuk konseri İstanbul Oyuncak Müzesi'nde çocuklarla buluşmaya devam ediyor...Gönül Yeprem’e kukla Şerbet’in eşlik edeceği konserde hem şarkılar söyleniyor he de tüm çocukların katıldığı interaktif ritim oyunları oynanıyor. Konser repertuarı ise çocukların keyiflesöylediği çok bilinen çocuk şarkılarının yanı sıra Gönül Yeprem’in "Çocuklara Neşeli Şarkılar" albümündeki oyunlu şarkılarından oluşuyor.Yaklaşık 50 dakika sürecek konsere katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’e kadar geçerlidir. 

Yaş Grubu : 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Cazın Çocuk Hali

Çocukların animasyonlar ve filmlerden aşina olduğu veya belki de ilk kez duyacakları şarkılar Gizem Dinç’in sesi ile küçük caz severlerle buluşacak. Çocukların interaktif katılımıyla gerçekleşecek caz konserinde kimi zaman bir enstrümanı kimi zaman hikayenin içinde geçen kahramanı taklit edecek, müziğin ritmine ayak uyduracak ve şarkılar eşliğinde bir masalın içinde yolculuğa çıkacağız. 

Yaklaşık 45 dakika sürecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyonunuz saat 13:00’e kadar geçerlidir. 

Yaş Grubu:3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

"Düş Kurma Laboratuvarı"  İnteraktif Çocuk Oyunu

Hayalbaz Tiyatro’dan yepyeni interaktif bir gösteri. 

Çocuklar ile farklı bir deneyimin kapılarını aralıyor. Düş kurma laboratuvarında bir yazar, bir çizer sizleri karşılıyor ve ardından çocuklardan aldıkları fikirlerle yolculuk başlıyor. Hikaye nasıl yazılır? Hikayenin bir kitaba dönüşmesi için nasıl resimlenmesi gerekir? Peki, bu hikaye sahneye nasıl konur? Tüm soruların cevabı bu keyifli gösteride.Çocukların canlı olarak tanıklık edeceği ve deneyimleyeceği gösteriye hepinizi bekliyoruz. 

Yaklaşık 45 dakika sürecek bu deneyim için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunun 1 saat öncesine kadar geçerlidir. 

Yazan/Yöneten : Mehmet Erbil 

Çizer: Ceyhun Şen 

Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

"Evvel Zaman İçinde" Çocuklar İçin Tiyatro Oyunu

Evvel zaman içinde çocuklarla eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev, Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza. 

Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten: Mehmet Erbil 

Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit 

Dekor Tasarım: Ömür Saka 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL.’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Kitap Ayracı Tasarım Atölyesi 

Müze gezisi ile başlayacak atölye çalışmasında çocuklar hikaye, masal kahramanlarının oyuncaklarını görecek ve kitap okumanın önemi hakkında konuşacaklar. Küçük Prens kitabının ve kitapta yer alan onbir hayat felsefesi üzerine düşünecek çocuklar atölye alanına geçerek kendi kitap ayraçlarını tasarlayacaklar. Tasarlarken çok eğlenecekleri bu atölye çalışmasında çocuklar hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem de okudukları kitabın vazgeçilmez bir parçası olan kitap ayraçlarını yapmanın mutluluğunu yaşayacaklar. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu: 7-10 yaş  

Faber-Castell'in desteği ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.


Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Hikayemin Kahramanı Tasarım Atölyesi 

Her hayal kahramanının kendine özgü fiziki ya da kişisel bir özelliği vardır. Pamuk Prenses’in yardımsever olması yanında siyah saçları ve kıyafeti, Küçük Prens’in tilki ve gül ile dostluğunun yanı sıra sarı saçları da hafızalara kazınmıştır. Peki, sen bir hikaye yazacak olsan nasıl bir kahraman hayal ederdin, hangi özelliklere sahip olmasını isterdin? Bu atölye çalışmasında yaratmak istediği hikayenin kahramanını düşleyecek çocuklar, daha sonra zihinlerinde oluşturduklarını kağıtlara aktaracak ve havada kuruyan hamurlarla kendi kahramanlarını 3 boyutlu olarak tasarlayacaklar.. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu: 5-8 yaş  

Faber-Castell'in desteği ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.


Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Yer Çekimine Karşı

Müzede sergilenen dans eden oyuncakların incelenmesiyle başlayacak atölye, eğlenceli bir gösteri sanatı olan jonglörlüğü çocuklarla buluşturuyor. Atölyenin ilk aşamasında çocuklar farklı malzemeleri kullanarak kendi toplarını yapacak. Ardından farklı türde pek çok dans stili ile birleşerek yeni bir ifade aracına dönüşmüş olan top jonglörlüğünü deneyimleyecek. Bu atölyede çocuklar egzersiz ve oyunlar aracılığıyla beden farkındalıklarını arttıracak; ritim duygularının ve hareket alanlarının özgürleşmesini keşfedecek. 

Eğitmen: Levent Denizci 

Yaş Grubu: 7-10 yaş 

Faber Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.  

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Senin En Sevdiğin Dans Hangisi?

Sanatın en eğlenceli dallarından biri olan dans temalı bu etkinlikte ilk önce çocuklar, eğitmenleri eşliğinde müzenin vitrinlerinde dans eden oyuncakları bulmak için bir tura çıkacaklar. Daha sonra atölye alanına geçerek dans türleri hakkında sohbet edecek ve en sevdikleri dansları, dansçıları kağıtlara aktaracaklar. Rengarenk boyalarla renklendirdikleri dansçı figürlerini pon pon, tül gibi malzemelerle süsleyecekler. Çocuklar bir yandan dans türleri hakkında bilgi sahibi olurken bir yandan da el becerilerini ve motor kaslarını geliştirecekler, farklı malzemeleri bir araya getirerek yaratıcılıklarını geliştirebilecekler. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu: 4 - 6 yaş  

Faber Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.  

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Parmak Uçlarında..

Müzede sergilenen dans eden oyuncakların incelenmesiyle başlayacak atölyede çocuklar balenin büyüleyici dünyasına doğru keşfe çıkacaklar. Atölyede, küçük katılımcılar farklı malzemeler kullanarak yerinde duramayan balerin oyuncaklarını yapacaklar. Bu çalışmada el becerilerini geliştirirken çocuklar, ilk olarak İtalya’da ortaya çıkan “bale” hakkında da birçok bilgi edinecekler. 

Eğitmen: Aslı Ersoy 

Yaş grubu: 4 -6 aile ile,7 -10 yaş tek başına 

Faber Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.  

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Çizgilerle Dansı Keşfet 

Küçük dans severler ve onlara eşlik etmek isteyen yetişkinler, çağdaş dansın temellerini bambaşka bir yöntem ile keşfedecekler.Müze gezisi ile başlayacak etkinlikte, oyuncakların hareketleri dansa ilham olacak. Ses, nefesbeden hareketleri önce dansa, sonra resme dönüşecek. Çocukların ve hatta ebeveynlerinözgürce hareket edeceği atölyede, duyguların ifadesi, özgüven ve beden sınırları keşfedilirken, ebeveynler de çocuklarıyla bağlarını kuvvetlendirecek, kaliteli zaman geçirme imkanı bulacaklar. 

Eğitmen: Nur Niyaz Bildik 

Yaş grubu: 4 – 7 yaş aile ile  

Faber Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.  

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Çizgilerle Dansı Keşfet 

Müzede farklı kültürlere ait oyuncakların sergilendiği vitrinin incelenmesiyle başlayacak atölyede çocuklar her ülkenin kendine ait etnik, yerel, özgün bir dans sitili ve müziği olduğunu öğrenecekler. Meksika oyuncaklarının da incelenmesinden sonra atölye alanına geçecek çocuklar, o kültüre ait müziklerin eşliğinde kendilerini birer Meksikalı dansçı gibi hayal ederek kostümlerinin en önemli parçaları sayılan aksesuarlarını yapacaklar. Rengarenk şapkalar, taçlar ve yelpazeleri ile müziğin ritmiyle eğlenceli danslar edecek küçük katılımcılar hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem de çeşitli kültürler hakkında bilgi sahibi olacaklar. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş grubu: 4 – 7 yaş aile ile  

Faber Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.  

Filmlerle Hayatı Anlamak / Sliding Doors - Rastlantının Böylesi 

Tesadüfler hayatın içinde ne kadar belirleyici? Kader neye denir? Kader ona direneni sürükler mi? Ona razı olana yardım eder mi? Aslı Kotaman’ın eğitmenliğinde gerçekleşecek etkinlikte “kader” temasını Sliding Doors / Raslantının Böylesi filmi üzerinden inceleyeceğiz.Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğimize katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Kotaman 

Ücret öğrenci, öğretmen indirimli 50 TL, tam 95 TL’dir. 

Filmlerle Hayatı Anlamak / V For Vendetta

Aslı Kotaman’ın eğitmenliğinde gerçekleşecek film okumalarında Alan Moore’un romanından uyarlanan V For Vendetta filmi üzerine konuşacağız. V bir süper kahraman değildir. O bir kişi değil bir fikirdir. Filmin politik söylemine olduğu kadar, filmdeki referans alanlarına ve bu filmde kullanılan göstergelerin anlamlarına odaklanacağız.Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğimize katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Kotaman 

 Saat:13.30-15.30 

Ücret: Öğrenci, öğretmen indirimli 50 TL, tam 95 TL’dir. 

“Gizemli Gülümseme” Tasarım Atölyesi

Küçük katılımcılar, Louvre Müzesi’nde sergilenen ve Leonardo Da Vinci’nin en önemli eserlerinden biri olan Mona Lisa kolaj tasarım atölyesi ile yeniden resmedecekler. Atölye çalışmasında bu eserden esinlenerek yapılmış bir adet üretilmiş oyuncak bebeği İstanbul Oyuncak Müzesi’nde görecek çocuklar, eserin gizemi ve ünlü ressam Da Vinci hakkında bilgi sahibi olacaklar. Tüm bu bilgiler ışığında atölye alanına geçen katılımcılar kendi Mona Lisa’larını kağıt ve gazete sayfaları ile tasarlayacaklar.Kendilerini Leonardo Da Vinci yerine koyan çocuklar bakalım Mona Lisa’yı bugünün şartlarına göre nasıl yorumlayacak? 

Yaklaşık bir saat sürecek atölyeye katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu: 5-9 yaş 

Ücret: 50 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Gönül Yeprem ile Neşeli Notalar Müzikli Oyunlar ve Ritim Atölyesi 

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde neşeli notalar çocukların ritimleriyle havada uçuşacak… Marakas, ritim çubukları, tefler ve bedenimiz bize ritim duygusuyla eğlenceli anlar yaşatırken, gitar eşliğinde şarkılar söyleyecek ve danslar edeceğiz.Yaklaşık 45 dakika sürecek ritim atölyesine katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Gönül Yeprem 

Yaş Grubu: 3-6 yaş aile ile 

Ücret: 60 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.  

"Hayalimdeki Şehir" Tasarım Atölyesi  

Şehirler ilk çağlardan bu yana insanlıkla birlikte gelişim gösteren yerleşim alanlarıdır. Milattan önce “İnsanların daha iyi bir yaşam sürmek için toplandıkları yerler” olarak tanımlanan şehirler, daha sonra gelişerek günümüz yaşam merkezlerine dönüştü. Peki şehirleri çocuklar tasarlasaydı, nasıl olurdu? Bu atölye çalışması ile şehirleşme hakkında kısa bir sunum izleyecek çocuklar daha sonra atölye alanına geçerek hayallerindeki şehir merkezlerini geri dönüştürülebilir malzemelerle tasarlayacaklar. 

Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. 

Eğitmen: Hamit Annak 

Yaş grubu: 8-12 yaş 

Ücret: 60 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

"Kar Topu" Çocuklar İçin Tiyatro Oyunu

Özel yapım kuklaların eşlik ettiği keyifli bir kutup macerası… 

Dünyanın en ünlü çocuk gazetesi muhabirleri Kutup köyünde eşi benzeri görülmemiş bir penguenin haberini yapmak için kolları sıvar, ellerinde bu haber ile ilgili çok fazla detay yoktur, adeta bir dedektif gibi detayları bir araya getirmeye çabalarken kendilerini bir anda bu maceranın içinde bulurlar. 

Yaklaşık 40 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği oyunumuza katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten: Mehmet Erbil 

Oyuncular: Tuba Malik, Mehmet Erbil 

Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit 

Kukla/ Dekor Tasarım: Ömür Saka 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

Karagöz'ün Diş Ağrısı Gölge Oyunu

Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar… 

Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil 

Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

"Kırmızı Burnun Yolculuğu" Mim Eşliğinde Kukla Oyunu 

Bir palyaço ve onun kayıp kırmızı burnu… Kırmızı burnunu kaybeden palyaço, onu ararken bir anda kendini tiyatro salonunda, yeni bir maceranın içinde seyirci karşısında bulur ve komik olaylar birbirini izler.Canlı müziğin ve özel kuklaların eşlik ettiği Kırmızı Burnun Yolculuğu adlı oyuna 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Rezervasyonunuz 13:00’e kadar geçerlidir. 

 Yazan-yöneten: Mehmet Erbil 

Müzik: Melih Serhat Soyyiğit 

Kukla ve Tasvir Tasarım: Mehmet Erbil 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Küçük Tasarımcılar Takılarını Modelliyor...

Tüm aile bireylerini bir araya getiren İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, çocuklarımızla beraber kendi tasarım takılarımızı yapacağız.Bu atölye çalışmasında minik tasarımcılar önce düşleyecek, fikirler üretecekler. Bu fikirleri kağıda döktükten sonra ise mum modelleme tekniği ile takılarını tasarlayacaklar.6-15 yaş tüm çocukların aileleriyle katılabilecekleri bu atölye ile çocuklar aileleri ile birlikte eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirecek. Sonrasında teslim edilecek takılar da bu aile anısının bir parçası olacak.Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Katılımcılar, tasarladıkları takıları 7 iş günü sonra müzemizden alabilecekler. 

Eğitmen: Afitap Tufan 

Yaş Grubu: 6 – 8 yaş aile ile, 9-15 yaş tek başına 

Atölye Ücreti:70 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

"Masal Fabrikası" Çocuklar İçin Tiyatro Oyumu

Yaşlı bir değirmenci tarafından çocuklar için yeni masallar üretebilmek amacıyla kurulurmasal fabrikası … 

Garip bir patron tarafından ele geçirilen fabrika işçilerden üretmekten hiç de hoşlanmadıkları tuhaf masallar üretmesini ister, mutsuz üretilen masallar mutsuz çocuklar yaratır. Uzun yıllar sonra çalışanlar bu fabrikanın sahibi olur, yeni güne kendilerini ve çocukları mutlu edecek yepyeni bir masalla başlarlar.Masallara bir de bizim işçilerin gözünden bakalım, işte o keyifli masal karşınızda... 

Masal Fabrikası adlı kuklaların eşlik ettiği müzikli çocuk oyununa 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil 

Müzik: Melih Serhat Soyyiğit 

Oynayanlar: Tuba Malik, Mehmet Erbil 

Işık Tasarım: İlker Aksu 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Masallarla Dans

Masalların gizemli ve eğlenceli dünyasının müziğin ritmiyle hayat bulduğu “Masallarla Dans” çocukların hayal güçlerinin sınırlarını genişletirken eş zamanlı beş duyuya da hitap ederek masalla bütünleşmeyi ve bedensel farkındalıkla unutulmaz bir serüvene dahil olmayı sağlıyor.Küçük katılımcıların masalın içine interaktif bir yolla katıldığı, dansa ilk adımı masalların ritmiyle attıkları bu eğlenceli etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Nur Niyaz Bildik 

Yaş Grubu : 4-6 Yaş 

Etkinlik Ücreti : 60 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Mehmet Erbil ile Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi 

İstanbul Oyuncak Müzesi'nde tiyatro sanatçısı Mehmet Erbil'in eğitmenliğinde gerçekleşecek Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi başlıyor… 

Çocuk gelişiminde önemli yer tutan masal, drama eğitimi ile hayat buluyor.Bu atölyede çocuklar, masalların gizemli dünyasında yol alırken bedenlerini bir enstrüman gibi kullanmayı, metne bağlı kalmadan özgün hareket etmeyi, doğaçlamayı, beden kullanımını, mimik ve seslerin gücünü keşfedecekler. 

Çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bu atölye çalışması, canlandırma sanatının püf noktalarını öğretirken, çocukların kendini doğru ifade edebilen ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlayacaktır. 

9 Şubat Pazar günü başlayacak atölye 8 hafta boyunca sürecektir. Dersler, Pazar günleri saat 10:30'da  başlayacaktır.Toplam 8 saat sürecek Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi'ne katılım ücreti 850 TL + KDV'dir. 

Etkinlik Tarihleri: 9 Şubat -16 Şubat - 23 Şubat - 1 Mart - 8 Mart - 15 Mart- 22 Mart - 29 Mart Pazar 

Saat: 10:30-11:30 

Yaş Grubu: 4-6 yaş arası 

 Katılım için 0216 359 45 50-51 no'lu telefondan arayıp rezervasyon yaptırılması gereklidir. 

 Mehmet Erbil Hakkında;Uzun yıllardır çocuk tiyatrosu alanında üretim ve araştırmalar yapan Mehmet Erbil, bu konuda uzmanlaşarak Türkiye'de kendine özgü, alternatif bir çocuk tiyatrosu dili oluşturdu. Didaktik olmayan, çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını güçlendirmeye odaklanarak yeni oyunlar yazıp sahneye koydu."Bizi Önemli Kişiler İzliyor" sloganını prensip edinen sanatçı, son üç yılda, çocuk oyunları dalında, Direklerarası Seyirci Ödülleri'nden pek çok ödüle layık görüldü. 

Mehmet Erbil ile Tiyatro  Atölyesi 

Mehmet Erbil ile 7- 10 yaş arası çocuklara yönelik tiyatro atölyesi başlıyor! 

Çocuklarla gerçek bir sahnede tiyatronun büyüleyici dünyasına giriş yapıyoruz.Temel oyunculuk ile karakterleri analiz edip sahnede hayat vereceğimiz farklı karakterlerin izini sürerken, sahne dersi ile sahne hakimiyeti ve özgüvenimizi güçlendirirken, doğaçlama ile hayal dünyamızın derinlerine ineceğiz.Dans ve hareket dersi ile birlikte hareket etmenin, ekip olmanın yollarını keşfedeceğiz, diksiyon dersi ile doğru ve etkili konuşmanın püf noktalarını öğreneceğiz. 

9 Şubat Pazar günü başlayacak atölye 8 hafta boyunca sürecektir. Dersler, Pazar günleri saat 11:30’da başlayacaktır. 

Toplam 8 saat sürecek tiyatro atölyesine katılım ücreti 1000 TL + KDV'dir. 

Etkinlik Tarihleri: 9 Şubat -16 Şubat- 23 Şubat -1 Mart – 8 Mart – 15 Mart – 22 Mart - 29 Mart Pazar 

Saat: 11:30-12:30 

Yaş Grubu: 7-10 yaş arası 

Katılım için 0216 359 45 50-51 no'lu telefondan arayıp rezervasyon yaptırılması gereklidir.  

Müzedeki Küçük Mimarlar 

Mimar Levent Denizci’nin eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında ''Mimarlık nedir?'', ''Bir bina nasıl oluşturulur?'', ''Mekan ve malzeme arasında nasıl bir ilişki vardır?'' gibi sorularının cevaplarını öğrenecek çocuklar daha sonra müzenin yer aldığı köşkün cephesini inceleyecekler. Ardından, küçük mimarlar tasarımın yapı taşları, ‘‘renk ve doku’’yu göz önüne alarak günlük yaşamlarında sıklıkla karşılarına çıkan malzemelerle İstanbul Oyuncak Müzesi’nin cephesini yeniden tasarlayacaklar.Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Levent Denizci  

Yaş Grubu: 7- 12 yaş 

Ücret: 60 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Noktaların İzinden Van Gogh'a 

Yıldızlı Gece ve Ayçiçekleri…. 

Renkleri ve biçimsel özellikleri fırça darbeleri ile daha belirgin hale getiren post empresyonizm sanat akımının en önemli sanatçılarından biridir Vincent Van Gogh. Buatölye çalışmasında Van Gogh bize ilham kaynağı olacak ve İstanbul Oyuncak Müzesi’ninkoleksiyonunda yer alan oyuncakları Van Gogh’un eserlerinin içinde resmedeceğiz. Van Gogh’un yaptığı gibi katılımcılar fırça darbeleri resimlerini tamamlayacak, noktalarla oluşturdukları resimleri bu güzel günün anısına evlerine götürecekler.Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi aramanızı rica ederiz. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu : 7-11 yaş 

Ücret : 50 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Origami Sanat Atölyesi 

Kağıt katlama sanatı “Origami” ile tanışacak çocuklar, küçük elleriyle okyanus canlılarına hayat verecekler.. Dünyamızın dörtte üçünü oluşturan denizlerde ve okyanuslarda yaşam hakkında kısa bir sohbet etme şansı bulacak çocuklar hayatın en önemli dinamiklerinden birisi olan dönüşüm olgusunu öğrenirken, kağıtlara şekil verirken hem motor becerileri gelişecek hem de sevimli hayvan figürlerini yaparken başarmanın mutluluğunu yaşayacaklar. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Gökçen Atamgüç

Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte) 

Etkinlik Ücreti: 45 TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

“Saat Kaç?” Bilim ve Sanat Atölyesi 

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan geometriden tek bir şekil seçecek olsaydınız bu hangi şekil olurdu? Geometriyi sanatla birleştireceğimiz etkinlikte çocuklarla, soyut sanatın öncülüğünü yapmış ressam Vassily Kandinsky için vazgeçilmez şekillerden biri olan daireleri kullanacağız. Çocuklar, kendilerine verilen farklı dokulardaki daire örneklerini Vassily Kandinsky’nin sanat pratiğinden ilham alarak zamanı ölçmek için kullanacaklar ve kendi duvar saatlerini tasarlayacaklar. 

Yaklaşık yetmiş dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Ersoy, Elif Üngör 

Yaş Grubu: 6-10 yaş

Ücret: 65 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Sanatçıların Hayatları Eşliğinde Tablo Okumaları - Yıkananlar

Tablo okumalarında, 20. yüzyılda Kübizm ve modern sanatın oluşumunun temeli olarak kabul gören Paul Cezanne’ı “Yıkananlar” adlı eseri üzerinden konuşuyoruz. O dönemin sosyolojik, psikolojik ve politik bakış açılarını Feride Çelik ile inceleyecek sanatseverler, sanatçının hayatı hakkında da sohbet edecekler.Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Eğitmen: Feride Çelik 

Tarih: 10 Ocak Cuma 

Saat: 14.00-16.00

Ücret: Öğrenci, öğretmen indirimli 100 TL, tam 140 TL’dir. 

Seramik Atölyesi

Seramik sanatı ile tanışıyor ve düşlerimizi seramik hamurları ile şekillendiriyoruz…El ve motor becerilerinin gelişmesine de fayda sağlayan bu çalışmada önce kil ile tanışacak çocuklarımız daha sonra hava ile kuruyan seramik hamurundan kendi tasarım figürlerini yapacaklar. Yaptıkları objeleri boyadıktan sonra ise evlerine götürecekler.Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Elif Ratib 

Tarih: 1 Aralık Pazar 

Saat: 12:30 

Yaş Grubu: 4-9 yaş 

Ücret: 60 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Peyniri Kim Yedi? Kukla Oyunu

Bebek bakıcısı Bayan Lolli ve Bay Lolo baktıkları bebeği her öğlen uyutmak için çok çaba sarf eder, bebek uyuduğundaysa o vakti güzel değerlendirmek isterler… Bayan Lolli ve Bay Lolo yine böyle bir günde ne yapacaklarını düşünür, taşınır ve anaokulunda öğrendikleri en sevdikleri oyunu oynamaya karar verirler. Bu oyunla beraber macera başlar, bebek bakıcısı olan Bayan Lolli ve Bay Lolo artık birer dedektif olmuştur ve çözmeleri gereken çok önemli bir soru vardır? Peyniri Kim Yedi?

Yaklaşık 50 dakika sürecek kukla tiyatrosuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir.Yazan/Yöneten: Mehmet Erbil 

Oynayanlar: Tuba Malik, Mehmet Erbil 

Müzik: Melih Serhat Soyyiğit 

Kukla Yapım: Ourcraftydaydreams 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

"Pinokyo ve İbiş" Geleneksel Kukla Tiyatrosu

Pinokyo’nun hikayesine geleneksel kukla tiyatrosunun kahramanları İbiş ve arkadaşlarının da dahil olduğu bu eğlenceli oyunda, hem çok eğlenecek hem de Pinokyo’nun insan olma macerasına eşlik edeceğiz. 

Yaklaşık 40 dakika sürecek kukla tiyatrosuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir.

Oyuncular: Oya – Duygu Tansı 

Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.

Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor.

Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 12 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı yarıyıl tatili boyunca pazartesi hariç her gün, diğer zamanlarda sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir.

Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

“Tarihin Peşinde” Arkeoloji Atölyesi

Arkeolojinin gizemli dünyasına doğru keyifli, eğlenceli ve eğitici bir yolculuğa çıkıyoruz.Küçük Arkeologlar, arkeologların çalışma yöntemlerini, onlara yol gösteren ipuçlarını öğrenecekler, onlar için hazırlanmış özel höyük maketleri üzerinde kazı çalışmaları yapacaklar. Çocuklar kazı sonucunda ortaya çıkarttıkları buluntuların dikkatlice restorasyonunu yapacak ve buluntuları özelliklerine göre tarihlendirip kendi küçük arkeoloji vitrinlerine kronolojik olarak yerleştirecekler. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Orhan Sezener 

Yaş Grubu : 9-12 yaş 

Ücret: 70 TL’dir ( Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Yasemin Sungur'la Kitap ile Sohbet 

Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın yazarını tanıyor, kahramanlarını inceliyor, kitabı analiz ediyor ve kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz. 

Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 11:00-13:00, 14:00-16.00 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir. 

Etkinliğe katılım ücreti 60 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Yasemin Sungur'la Yazar ile Sohbet 

Yasemin Sungur’la Yazar ile SohbetYasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Yazar ile Sohbet” bu ay tiyatro oyuncusu Ebru Cündübeyoğlu’nu misafir ediyor. Yaklaşık iki saat sürecek etkinlikte kitapseverler, Ebru Cündübeyoğlu ile yeni kitabı Ferda ve yazma deneyimi hakkında sohbet etme imkanı bulacaklar. 

Yaş Grubu : Yetişkinlere yönelik 

Ücret: 60 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

“Yıldız Sahneleri” Tasarım Atölyesi 

Müze gezisiyle başlayacak atölye çalışmasında oyuncakların diliyle geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacağız. Çocuklarla oyun ve oyuncak kültürünün teknolojinin hayatımıza girmesiyle nasıl değiştiği üzerine sohbet edecek ve geleneksel gölge tiyatrosunu uzay çağı ilebirleştirecek ve Star Wars / Yıldız Savaşları filminin karakterlerinin kuklalarını ve onları özgürce oynatabileceğimiz gölge tiyatrolarını tasarlayacağız. 

 Yaklaşık bir saat sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Ersoy, Elif Üngör 

Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile, 7-10 yaş tek başına 

Ücret: 60 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

iSTANBUL OYUNCAK MÜZESi AiLESiNE

SEN DE KATIL!

Tüm etkinliklerden haberdar ol.