Etkinlik ve Eğitimler


Akgün Akova ile "Yaratıcılığın 1001 Yolu" 

Şiirlerinden, benzersiz gösterilerinden ve National Geographic, THY Skylife, Voyager dergilerindeki gezi yazıları ile fotoğraflarından tanıdığımız Akgün Akova bu kez yaratıcı olmanın ipuçlarını vermek için karşınızda…“Merak kediyi öldürürse, cenazesine kimler gelir? Yolda kendimize rastlarsak ne yapmalıyız?Tango, caz ve arabesk aslında üç kardeş mi? Rüyalarımız Salvador Dali’nin tablolarında neden kaybolur? Esin Perisi var mıdır? Varsa hangi otelde kalıyor? Nemrut Dağı’na külleri serpilen kadın kimdi? Başrolde kuşların oynadığı bir belgesel nasıl çekilir? Cemal Süreya şair miydi, görüntü yönetmeni mi?” 

 Bu ve benzer soruların yanıtları için Akgün Akova bizlere yaratıcılığın anahtarlarını uzatıyor. Bir Leonardo da Vinci, bir Steve Jobs ya da bir Madam Curie olmamızı değil, kendi yaratıcılığımızın kapılarını açmamızı öneriyor. İşte tam da burada, Gabriel García Márquez bir sandalyeye oturmuş, “Hemingway insana çok şey öğretir, hatta bir kedinin köşeyi dönüşüne dikkat etmeyi bile…” derken biz de yanından şöyle bir geçiyoruz. Çocukken Frankenstein’la Einstein’ı kardeş sanan Akgün Akova da “Devam! Devam!” diyerek bizimle yürüyor.Başlangıç tarihi: 9 Kasım 2019 

Cumartesi günleri saat 10.00 - 12.30 

 KATILIM İÇİN: Merak denen hastalığa tutulmuş 16 ile 116 yaş arasındaki herkes, işi ya da eğitimi ne olursa olsun programa katılabilir. Program öğretmenler ve 25 yaşına kadar olan öğrenciler için 300 TL/Ay, diğer katılımcılar için 400 TL/Ay’dır. Kayıt sırasına göre sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecektir. 

 Katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Betül Kanbolat ile "Dugong Dugo'yu Kim Üzdü? Yaratıcı Okuma Etkinliği 

Dugong Dugo’yu kimin üzdüğünü öğrenmek ister misiniz? 

"Kel Tilki", "Yüzen Kelebek" , "Sinirli Karga" , "Rada ve Şakacı Şövalye" , "Rada ve Kedili Kral" kitaplarının yazarı Betül Kanbolat son kitabı “Dugong Dugo’yı Kim Üzdü?” ile küçük okurlarıyla buluşacak. 

Hüzün ile neşenin bir arada olduğu arkadaşlık öyküsünün yaratıcı okumasının ardından çocuklar masalın sonunu hayallerindeki gibi resmedecekler. Kitabın yazarı ile ilginç okyanus canlılarını tanıyacak olan çocuklar kitaplarını Betül Kanbolat’a da imzalatma imkanı bulacaklar.. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 11:00’a kadar geçerlidir. 

Tarih: 20 Ekim Pazar 

Saat: 12:00 

Yaş Grubu: 4-8 yaş( aile ile ya da tek başına)Ücret: Müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir. 

Bezden Çılgın Bebekler Tasarım Atölyesi

Bu bebekler çıldırmış olmalı, çünkü müzede gördüğümüz diğer bebeklere göre çok farklılar.. Yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü ortaya koyacağımız bu atölye çalışmasında farklı teknikleri bir araya getirerek kendi karakter bebeklerimizi tasarlayacağız... 

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Yaş Grubu: 6-8 yaş aile ile, 9-11 tek başına 

Etkinlik Ücreti: 60 TL’dir ( Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.  

Bir Bavul Masal

Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 

Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje kuklalar ve tabi ki onu dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak küçük seyircilerimiz eşlik ediyor…Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL.’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Bremen Mızıkacıları Mutfakta

Bir Mutfak Hikayesi…Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo, yemek kitabı ile masal kitabını karıştırınca olanlar olur. 

Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek ,kedi ve horoz kendilerini bir anda konağın mutfağında bulurlar sonrasında komik olaylar birbirini izler…Mehmet Erbil’in yazdığı ve oynadığı bu eğlenceli çocuk tiyatrosuna sizler de davetlisiniz. 

Bremen Mızıkacıları   adlı kukla oyununa 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13.00’a kadar geçerlidir. 

Uyarlayan-yöneten: Mehmet Erbil 

Müzik: Görkem Koyuncu

Kukla Tasarım: Mehmet Erbil 

Işık Tasarım: Ömür Saka 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Geleneksel Bez Bebek Atölyesi

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Banu Kurt eğitmenliğinde gerçekleşecek “Geleneksel Bez Bebek Atölyesi ile çocuklar farklı kültürlerin, coğrafyanın, yaşam ve sanat tarzlarının bebeklere nasıl yansıdığını öğrenecekler. Geçmişten günümüze kadar farklı malzemelerde üretilmiş oyuncak bebekleri de müzede görme imkanı bulacak küçük katılımcılar, kendi yöresel bebeklerini tasarlarken bu bebeklerin yüzlerce yıllık hikayelerini de dinleyecekler. 

Hayal güçlerini, yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları bez bebeklerini aileleri ile geçirdikleri bu güzel günün anısı olarak evlerine götürecek ve oyunlarının baş kahramanı yapacaklar.Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Banu Kurt 

Tarih: 27 Ekim Pazar 

Saat:12.00 

Yaş Grubu: 3-6 yaş aile ile, 7 yaş ve üzeri tek başına 

Etkinlik Ücreti: 80 TL ‘dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Çocuklar için Caz

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde BabyConcerts ile caz konserleri başlıyor… 

Çocuklarımızın saksafon, banjo ve kontrbas virtüözleriyle buluşturacak ve hatta onlarla birlikte müzik icra etmelerine imkan verecek bu etkinlikte yaş sınırımız yok.Hem klasik hem de modern cazın bir arada bulunduğu ve minik dinleyicilerimize keyifli bir gün geçirmeleri, yepyeni bir müzik türüyle tanışmaları için fırsat sunan bu konseri kaçırmayın. 

Her yaştan ziyaretçiye uygun olan caz müzik dinletisi yaklaşık kırk dakika sürecektir. 0-12 yaş çocukların aileleri ile katılması gerekmektedir. Konsere sınırlı sayıda katılım sağlanabilmektedir ve rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyonlar 10:00’a kadar geçerlidir. 

Sanatçılar: Peter Salvucci (Saksafon), Kaan Arslan ( Banjo) , Aydın Balpinar ( Kontrbas)

Katılım Ücreti: 0-24 aylık bebekler ücretsiz, 2 yaş itibari ile 65 TL'dir. (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve yerler numaralı değildir.  

Dünyadan Evrene Doğru Bir Yolculuk 

Çevremizi yaşadığımız yer olarak düşünür, komşularımızı tanır, etrafında ne varsa biliriz. Oysa çevremiz sadece yaşadığımız ev, şehir, ülke ve kıtadan ibaret değildir aslında. Biraz daha geniş düşündüğümüzde bir galakside, sarı cüce sınıfı yıldızının etrafında dönen bir gezegende yaşıyoruz. Dünya dediğimiz bu gezegenin çevresinde neler var? Hiç merak ettiniz mi? 

Yazar Hamit Annak’ın katılımıyla çocuklara yönelik görseller ve animasyonlarla dolu gerçekleşecek programda küçük katılımcılar Merkür’den başlayarak sekiz gezegen hakkında hem birçok bilgi öğrenecekler hem çok eğlenecekler hem de “Plüton Gezegenler Arasında” serisinin ilki olan Merkür kitabını yazarına imzalatma imkanı bulacaklar. 

Yazar: Hamit Annak

Yaş Grubu: 6- 11 yaş 

Ücret: 40 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Müzede Yazma Oyunları

Oyuncaklar konuşmaz mı sandınız! İstanbul Oyuncak Müzesi'ndeki bu atölyede oyuncaklar çocukların kelimeleriyle konuşacak ve belki bize bir hikaye anlatacak. 3 Kasım'daki bu atölyede "Uzay"dayız! Uzay boşluğunda yanımızdan bir astronot da geçebilir. Uzayda ne yaptığını bize anlatabilir? Mars'ta dans ettiğini, Jüpiter'de heyecan dolu bir balon gezisine çıktığını da anlatabilir. Burada yıldızlar hep parlak, gezegenler de hemen yanımızda. Müzede "Uzay" var, siz görmediniz mi? 

Yazma oyunları başlığı altında kurgulanan bu atölyeler İstanbul Oyuncak Müzesi'nin çocuklar için oyun malzemesi olacağı, drama ve yaratıcı yazma teknikleri ile oyuncaklar üzerinden hikayelerin yaratılacağı disiplinler-arası bir yazarlık atölyesidir. Çocukların baktığı oyuncağı keşfetmesi, oyuncak ile "hikaye kurgulaması" / ya da yalnızca kendini oyuncakla ifade etmesi beklenir. Çünkü oyuncaklar çocuklar için en iyi ifade yoludur.Yaklaşık 70 dakika sürecek atölye çalışmasına kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Eylül Kuzgunbay

Yaş Grubu : 7 - 12 yaş 

Ücret : 70 TL’dir ( Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

"Notaların Dansı" Klasik Müzik Dinletisi

İstanbul Oyuncak Müzesi "Baby Concerts" ile klasik müzik konserlerine devam ediyor...Dört müzisyenin canlı performansı ile gerçekleşecek klasik müzik konserinde küçük müzikseverler Edvard Grieg, Pyotr İlyiç Çaykovski , Antonio Vivaldi , Wolfgang Amadeus Mozart , Johann Sebastian Bach , Gioacchino Rossini gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini dinleme imkanı bulurken kısa bir bale performansı ile müzenin büyülü ortamında görsel ve işitsel bir şölen yaşayacaklar. 

Her yaştan ziyaretçiye uygun olan klasik müzik dinletisi yaklaşık kırk dakika sürecektir. 0-12 yaş çocukların aileleri ile katılması gerekmektedir. Konsere sınırlı sayıda katılım sağlanabilmektedir ve rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyonlarınız saat 10:00'a kadar geçerlidir. 

Sanatçılar: Didem Karakaya, Flüt / Alise Juska-Savga , Keman / Katarzyna Özdemir, Keman / Feride Berin Öğet, Çello / Olga Yürükoglu , Balerin 

Katılım Ücreti: 0-24 aylık bebekler ücretsiz, 2 yaş itibari ile 60 TL'dir. (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve yerler numaralı değildir.

Evvel Zaman İçinde

Evvel zaman içinde çocuklarla eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev, Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza. 

Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten: Mehmet Erbil 

Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit 

Dekor Tasarım: Ömür Saka 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL.’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Notaları Boyuyorum, Ritimlere Aktarıyorum Müzik Atölyesi   

Bu atölye çalışmasında notaların süre değerlerini öğrenecek, daha sonra kartlara rengarenk notalar çizecek, çizdiğimiz notalarla kendi ritim kalıplarımızı oluşturacağız. Ritim kalıplarını önce beden perküsyonu ile sonra da ritim aletleri ile seslendireceğiz. Notaların ritimlere dönüştüğü atölye çalışmasında hem duyduğumuz sesleri daha iyi anlayacak hem de kendimizi müziğin akışına bırakıp güzel vakit geçireceğiz. 

Eğitmen: Gönül Yeprem 

Tarih: 19 Ekim Cumartesi 

Saat: 12:00 

Yaş Grubu: 5-7 yaş 

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / İleri Dönüşüm Müzik Aletleri Tasarım Atölyesi 

Seslerin izinde keyifli ve renkli bir yolculuğa çıkacağımız bu atölyede, çocuklarla müzede sergilenen birçok oyuncak müzik aletinin yanı sıra 1817 yılında yapılmış oyuncak kemanı yakından inceleyeceğiz. Ardından farklı kültürlerin müzik aletlerini her gün tükettiğimiz malzemeleri kullanarak yeniden tasarlayacağız. Bu atölyede ileri dönüşüm hakkında farkındalık kazanacak çocuklar değişik objelerin seslerini keşfederken çok eğlenecekler. 

Eğitmen: Aslı Ersoy 

Tarih: 26 Ekim Cumartesi 

Saat: 11:00 

Yaş Grubu: 5-8 yaş 

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Kedi Dostlarımıza Yuva Yapıyoruz  

Küçük doğaseverler sokaktaki sevimli dostlarımıza sahip çıkacak ve onlara yaklaşan kış aylarında barınabilecekleri birer ev tasarlayacaklar. Kedi evlerini tasarlarken müzenin vitrinlerinde yer alan yapılardan da esinlenecek çocuklar, üç boyutlu tasarım yapma becerilerini geliştirecek ve kendilerini bir mimar gibi hissedecekler. Küçük katılımcılar yaptıkları kedi evlerini bahçelerine koymak üzere yanlarında götürebilecekler. Sosyal sorumluluk bilinciyle yapacakları bu yuvalarla kedi dostlarımızın sıcak bir kış geçirmesine yardımcı olacaklar. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Tarih: 2 Kasım Cumartesi 

Saat: 11:00 

Yaş Grubu: 4- 11 yaş aile ile  

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Geleceğin Mimarları

Müze turuyla başlayacak bu atölyede, çocuklar mimari bir yolculuğa çıkacaklar. Eğitmenimiz eşliğinde eski çağlardaki tapınaklardan günümüz mimarisine kadar birçok farklı yapının oyuncak örneğini inceleyecek katılımcılar ardından atölye alanına geçerek gelişen teknolojiye rağmen direnen huzur ortamları, kütüphaneler hakkında konuşacaklar. Öğrendikleri bilgiler ışığında çocuklar hayal edecek ve farklı malzemeler kullanarak çevreye duyarlı kendi kütüphanelerini tasarlayacaklar. 

Eğitmen: Aslı Ersoy 

Tarih: 9 Kasım Cumartesi 

Saat: 11:00 

Yaş Grubu: 7- 11 yaş 

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Müzedeki Küçük Mimarlar

Mimar Levent Denizci’nin eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında ''Mimarlık nedir?'', ''Bir bina nasıl oluşturulur?'', ''Mekan ve malzeme arasında nasıl bir ilişki vardır?'' gibi sorularının cevaplarını öğrenecek çocuklar daha sonra müzenin yer aldığı köşkün cephesini inceleyecekler. Ardından, küçük mimarlar tasarımın yapı taşları, ‘‘renk ve doku’’yugöz önüne alarak günlük yaşamlarında sıklıkla karşılarına çıkan malzemelerle İstanbul Oyuncak Müzesi’nin cephesini yeniden tasarlayacaklar.Eğitmen: Levent Denizci 

Tarih: 16 Kasım Cumartesi 

Saat: 11:00 

Yaş Grubu: 7- 11 yaş 

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Kağıttan Şato

Katılımcılar, atölye çalışmasında önceleri bir kale olarak inşa edilen ancak zamanla bir saraya dönüşen, prens ve prenseslerin yaşadığı o muhteşem şatoların oyuncak bir örneğini görme imkanı bulacaklar. Orta Çağ’ın mimari açıdan en görkemli yapıları olan şatolar hakkında yeni bilgiler öğrenecekler. Almanya’da yer alan bir şatonun Walt Disney’in en sevilen çizgi filmi Uyuyan Güzel’in şatosuna ilham kaynağı olduğunu duyunca çok şaşıracak çocuklar, kendi yaratıcılıklarını kullanarak üç boyutlu şatolarını tasarlayacaklar.. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Tarih: 23 Kasım Cumartesi 

Saat: 11:00 

Yaş Grubu: 5-8 yaş 

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Faber- Castell ile Yaratıcılık Atölyesi / Kendi Şehrimizi Kuruyoruz

Kendilerini bir mimar gibi düşleyecek çocuklar, bu etkinlikte müzenin vitrinlerinden de esinlenecek ve önce tasarımlarını oluşturmak için bir mimarlar toplantısı gerçekleştirecekler. Ardından nasıl bir yapıt ortaya koyacaklarına karar verecekler ve çalışmaya başlayacaklar. Büyük kağıtlar üzerine isterlerse park, okul isterlerse bir lunapark ya da itfaiye yapacaklar. Tüm yapıları birleştirerek kendi şehirlerini tasarlayacak katılımcılar bireysel ve grup halinde çalışarak sosyal iletişim becerilerini de geliştirecekler. 

Eğitmen: Mihriban Mirap 

Tarih: 30 Kasım Cumartesi 

Saat: 11:00 

Yaş Grubu: 7-11 yaş 

Faber-Castell’in destekleri ile müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 18 TL’dir.

Filmlerle Hayatı Anlamak / Aşk Zamanı

Filmler bize görsel dil ve estetik kadar gündelik hayata dair bilgiler de verir. Aslı Kotaman eşliğinde gerçekleşecek film okumalarında hayatımızı anlamlandırmak, filmleri felsefe, edebiyat, resim sanatı perspektifinden yorumlayacak; imkansızlık, sıkıntı, sabır, sessizlik, iyilik, kötülük, neşe, keder gibi kavramlara filmler aracılığıyla ayna tutarak aslında kendimizi anlamaya çalışacağız. Bu seminer filmler kadar, edebiyatın, resmin, felsefenin gizemli dünyasına meraklı olan herkese açık.Ekim ayında “imkansızlık” temasını işleyeceğiz.

Wong Kar Wai'in 2001 yılı yapımı eşsiz filmi "Aşk Zamanı", muhteşem görüntülere eşlik eden muhteşem müzikleri, bir filmin şiir halinde dile gelişi, kare kare, sahne sahne içe atılan sessiz çığlıklardan oluşan bir baş yapıt.Bu filmler üzerinden işleyeceğimiz "İmkansızlık" fikri orta sınıfın bir distopyası mıdır? Hayatın imkansızlıkları sinemadakine benzer mi? Gelin tartışalım.Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğimize katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Kotaman 

Tarih: 24 Ekim Perşembe 

Saat:13.30-15.30 

Ücret öğrenci, öğretmen indirimli 50 TL, tam 95 TL’dir. 

Filmlerle Hayatı Anlamak / Aşk 

Aslı Kotaman eğitmenliğinde gerçekleşen etkinlikte “yalnızlık” temasını işliyoruz.Türkiye'de "Aşk" ismiyle gösterilen orjinali “Her” olan Spike Jonze filmini ve Joaquin Phoenix’in harika performansını hatırlayan varsa, o bu çağın yalnızlığını bir nebze anlatıyordu. Theodore yalnızlıktan muzdaripken bir yapay zeka programına, Samantha'ya aşık olur. Kendini Samantha ile mutlu hissetmeye başlar, ilişkileri çok iyi gidiyordur. Bir gece ikisi konuşurlarken Samantha "o odada olmak nasıl bir his diye sorar. "Ah" der Theodore, "keşke bu odada sen de olsan, sana sarılırdım", "bana nasıl sarılırdın ki, nasıl dokunurdun?" diye sorar Samantha. Orası can alıcıdır. Öyle ya bir uygulamaya nasıl sarılırsınız? Oysa, Dostoyevski karakteri "Yeraltından Notlar"da "ben sevilmek için buradayım" diye bağırıyordu. Yine de Theodore'yi bir süreliğine mutlu ediyorsa Samanthalar olmasın mı diye sormadan edemiyorum. Cevabımı beraber bulalım. 

Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğimize katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Kotaman 

Tarih: 24 Ekim Perşembe 

Saat:13.30-15.30 

Ücret öğrenci, öğretmen indirimli 50 TL, tam 95 TL’dir. 

Filmlerle Hayatı Anlamak / Amerikan Güzeli

Aslı Kotaman eğitmenliğinde gerçekleşen etkinlikte “yalnızlık” temasını “filmi ile işliyoruz.Sam Mendes’in Amerikan Güzeli filminde yaşayan bir ölüyü izleriz. Onu çevreleyen hayattan bıkmış ve bu hayat içinde köle olmuş bir adamın görsel şöleni vardır karşımızda. Adam hayatını değiştirdikçe, hayatının direksiyonuna geçince sinematografi hızla değişir. Renkler, ışıklar, çekim açıları duyguyu desteklemekle kalmaz bizzat bize bu duyguyu sağlar. Lester Burnham ailesiyleyken daha yalnız bir adamdır, yalnız kaldıkça kalabalıklaşır. Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğimize katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Aslı Kotaman 

Tarih: 24 Ekim Perşembe 

Saat:13.30-15.30 

Ücret öğrenci, öğretmen indirimli 50 TL, tam 95 TL’dir. 

Kar Topu

Özel yapım kuklaların eşlik ettiği keyifli bir kutup macerası… 

Dünyanın en ünlü çocuk gazetesi muhabirleri Kutup köyünde eşi benzeri görülmemiş bir penguenin haberini yapmak için kolları sıvar, ellerinde bu haber ile ilgili çok fazla detay yoktur, adeta bir dedektif gibi detayları bir araya getirmeye çabalarken kendilerini bir anda bu maceranın içinde bulurlar. 

Yaklaşık 40 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği oyunumuza katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten: Mehmet Erbil 

Oyuncular: Tuba Malik, Mehmet Erbil 

Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit 

Kukla/ Dekor Tasarım: Ömür Saka 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

Karagöz'ün Diş Ağrısı Gölge Oyunu

Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar… 

Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil 

Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 

Küçük Tasarımcılar Takılarını Modelliyor...

Tüm aile bireylerini bir araya getiren İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, çocuklarımızla beraber kendi tasarım takılarımızı yapacağız.Bu atölye çalışmasında minik tasarımcılar önce düşleyecek, fikirler üretecekler. Bu fikirleri kağıda döktükten sonra ise mum modelleme tekniği ile takılarını tasarlayacaklar.6-15 yaş tüm çocukların aileleriyle katılabilecekleri bu atölye ile çocuklar aileleri ile birlikte eğlenceli ve unutulmaz bir gün geçirecek. Sonrasında teslim edilecek takılar da bu aile anısının bir parçası olacak.Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Katılımcılar, tasarladıkları takıları 7 iş günü sonra müzemizden alabilecekler. 

Eğitmen: Afitap Tufan 

Yaş Grubu: 6 – 8 yaş aile ile, 9-15 yaş tek başına 

Atölye Ücreti:70 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Masal Fabrikası

Yaşlı bir değirmenci tarafından çocuklar için yeni masallar üretebilmek amacıyla kurulurmasal fabrikası … 

Garip bir patron tarafından ele geçirilen fabrika işçilerden üretmekten hiç de hoşlanmadıkları tuhaf masallar üretmesini ister, mutsuz üretilen masallar mutsuz çocuklar yaratır. Uzun yıllar sonra çalışanlar bu fabrikanın sahibi olur, yeni güne kendilerini ve çocukları mutlu edecek yepyeni bir masalla başlarlar.Masallara bir de bizim işçilerin gözünden bakalım, işte o keyifli masal karşınızda... 

Masal Fabrikası adlı kuklaların eşlik ettiği müzikli çocuk oyununa 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir. 

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir. 

Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil 

Müzik: Melih Serhat Soyyiğit 

Oynayanlar: Tuba Malik, Mehmet Erbil 

Işık Tasarım: İlker Aksu 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Masallarla Dans

Masalların gizemli ve eğlenceli dünyasının müziğin ritmiyle hayat bulduğu “Masallarla Dans” çocukların hayal güçlerinin sınırlarını genişletirken eş zamanlı beş duyuya da hitap ederek masalla bütünleşmeyi ve bedensel farkındalıkla unutulmaz bir serüvene dahil olmayı sağlıyor.Küçük katılımcıların masalın içine interaktif bir yolla katıldığı, dansa ilk adımı masalların ritmiyle attıkları bu eğlenceli etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Nur Niyaz Bildik 

Yaş Grubu : 4-6 Yaş 

Etkinlik Ücreti : 60 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Mehmet Erbil ile Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi 

İstanbul Oyuncak Müzesi'nde tiyatro sanatçısı Mehmet Erbil'in eğitmenliğinde gerçekleşecek Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi başlıyor… 

Çocuk gelişiminde önemli yer tutan masal, drama eğitimi ile hayat buluyor.Bu atölyede çocuklar, masalların gizemli dünyasında yol alırken bedenlerini bir enstrüman gibi kullanmayı, metne bağlı kalmadan özgün hareket etmeyi, doğaçlamayı, beden kullanımını, mimik ve seslerin gücünü keşfedecekler. 

Çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bu atölye çalışması, canlandırma sanatının püf noktalarını öğretirken, çocukların kendini doğru ifade edebilen ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlayacaktır. 

6 Ekim Pazar günü başlayacak atölye 8 hafta boyunca sürecektir. Dersler, Pazar günleri saat 10:30'da  başlayacaktır.Toplam 8 saat sürecek Yaratıcı Drama ve Masal Atölyesi'ne katılım ücreti 850 TL + KDV'dir. 

Etkinlik Tarihleri: 6 Ekim, 13 Ekim, 20 Ekim, 27 Ekim, 3 Kasım, 10 Kasım, 17 Kasım ve 24 Kasım Pazar 

Saat: 10:30-11:30 

Yaş Grubu: 4-6 yaş arası 

 Katılım için 0216 359 45 50-51 no'lu telefondan arayıp rezervasyon yaptırılması gereklidir. 

 Mehmet Erbil Hakkında;Uzun yıllardır çocuk tiyatrosu alanında üretim ve araştırmalar yapan Mehmet Erbil, bu konuda uzmanlaşarak Türkiye'de kendine özgü, alternatif bir çocuk tiyatrosu dili oluşturdu. Didaktik olmayan, çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını güçlendirmeye odaklanarak yeni oyunlar yazıp sahneye koydu."Bizi Önemli Kişiler İzliyor" sloganını prensip edinen sanatçı, son üç yılda, çocuk oyunları dalında, Direklerarası Seyirci Ödülleri'nden pek çok ödüle layık görüldü. 

Noktaların İzinden Van Gogh'a.. 

Yıldızlı Gece ve Ayçiçekleri…. 

 Renkleri ve biçimsel özellikleri fırça darbeleri ile daha belirgin hale getiren post empresyonizm sanat akımının en önemli sanatçılarından biridir Vincent Van Gogh. Bu atölye çalışmasında Van Gogh bize ilham kaynağı olacak ve İstanbul Oyuncak Müzesi’nin koleksiyonunda yer alan oyuncakları Van Gogh’un eserlerinin içinde resmedeceğiz. Van Gogh’un yaptığı gibi katılımcılar fırça darbeleri resimlerini tamamlayacak, noktalarla oluşturdukları resimleri bu güzel günün anısına evlerine götürecekler. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Eğitmen: Mihriban Mirap

Yaş: 7-11 yaş

Ücret: 50 TL'dir ( Müze giriş ücreti dahildir).

Notaların Dansı Klasik Müzik Dinletisi  

İstanbul Oyuncak Müzesi "Baby Concerts" ile klasik müzik konserlerine devam ediyor… 

 Dört müzisyenin canlı performansı ile gerçekleşecek klasik müzik konserinde küçük müzikseverler Edvard Grieg, Pyotr İlyiç Çaykovski , Antonio Vivaldi , Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach , Gioacchino Rossini gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini dinleme imkanı bulurken kısa bir bale performansı ile müzenin büyülü ortamında görsel bir şölen yaşayacaklar. 

Her yaştan ziyaretçiye uygun olan klasik müzik dinletisi yaklaşık kırk dakika sürecektir. 0-12 yaş çocukların aileleri ile katılması gerekmektedir. Konsere sınırlı sayıda katılım sağlanabilmektedir ve rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Rezervasyonlar 10:00’a kadar geçerlidir. 

Sanatçılar: Didem Karakaya, Flüt / Alise Juska-Savga , Keman / Katarzyna Özdemir, Keman / Feride Berin Öğet, Çello / Olga Yürükoglu , Balerin 

Ücret: 0-24 aylık bebekler ücretsiz, 2 yaş itibari ile 65 TL'dir. (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve yerler numaralı değildir. 

Origami Sanat Atölyesi

Etrafımızı aydınlatarak, karanlıklara meydan okuyan öğretmenlerimize bir bahçenin en güzel çiçeklerini kağıtlardan yeniden tasarlamaya ve değerli öğretmenlerinize hediye etmeye ne dersiniz?Kağıt katlama sanatı origami ile tanışacak çocuklar bu atölye çalışması ile hem el ve motor becerilerini geliştirecek hem de öğretmenleri için kendi elleriyle bir hediye yapmanın mutluluğunu yaşayacaklar.Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gökçen Atamgüç 

Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte) 

Etkinlik Ücreti: 45 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Sanatçıların Hayatları Eşliğinde Tablo Okumaları - Mona Lisa

Tablo okumalarında katılımcılar, resim sanatında önemli yere sahip ve sıklıkla karşılarına çıkan tablolar hakkında yeni bilgiler öğrenecekler. Rönesans döneminden itibaren sanat tarihinin önemli sanat eserlerini daha iyi anlayabilmek adına o dönemin sosyolojik, psikolojik ve politik bakış açılarını Feride Çelik ile inceleyecek sanatseverler, sanatçıların hayatları üzerine sohbetler edecek ve tüm bu unsurlar ele alınarak tabloları inceleyecekler. 

1 Kasım Cuma günü Mona Lisa tablosunun okumasını yapacağız.Leonardo Da Vinci'nin ünlü tablosu Mona Lisa’nın bilinmeyen, gizemli yönlerini ortaya çıkarırken dahi Leonardo Vinci’yi yeniden hatırlayıp, yaşamını değerlendireceğiz.Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. 

Eğitmen: Feride Çelik 

Ücret: Öğrenci, öğretmen indirimli 100 TL, tam 140 TL’dir. 

Sanatçıların Hayatları Eşliğinde Tablo Okumaları - Las Meninas( Nedimeler) 

Tablo okumalarında, Orta Çağ İspanyası’nın en önemli sanatçılarından Diego Valezquez’ın 'Las Meninas (Nedimeler)' adlı eserini o dönemin sosyolojik, psikolojik ve politik bakış açılarını Feride Çelik ile inceleyecek sanatseverler, sanatçının hayatı hakkında da sohbet edecekler. 

Yaklaşık iki saat sürecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. 

Eğitmen: Feride Çelik 

Ücret: Öğrenci, öğretmen indirimli 100 TL, tam 140 TL’dir. 

Peyniri Kim Yedi? 

Mahallenin temizliğinden sorumlu iki temizlik görevlisinin çöpleri almak için 9.caddeye geldiklerinde park içinde bırakılmış bir yığın çöp ile karşılaşırlar ve heyecan verici macera çöpteki bir fareyi görmeleriyle başlar. Fare denince akla ilk gelen peynir olur, peki bu peynir birileri tarafından yenmişse ... 

Yaklaşık 50 dakika sürecek kukla tiyatrosuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir.Yazan/Yöneten: Mehmet Erbil 

Oynayanlar: Tuba Malik, Mehmet Erbil 

Müzik: Melih Serhat Soyyiğit 

Kukla Yapım: Ourcraftydaydreams 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeriÜcret: 40 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

"Pinokyo ve İbiş" Geleneksel Kukla Tiyatrosu

Pinokyo’nun hikayesine geleneksel kukla tiyatrosunun kahramanları İbiş ve arkadaşlarının da dahil olduğu bu eğlenceli oyunda, hem çok eğlenecek hem de Pinokyo’nun insan olma macerasına eşlik edeceğiz. 

Yaklaşık 40 dakika sürecek kukla tiyatrosuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’a kadar geçerlidir.Oyuncular: Oya – Duygu Tansı 

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri 

Ücret: 40 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.  

Tarihin Peşinde Arkeoloji Atölyesi

Arkeolojinin gizemli dünyasına doğru keyifli, eğlenceli ve eğitici bir yolculuğa çıkıyoruz.Küçük Arkeologlar, arkeologların çalışma yöntemlerini, onlara yol gösteren ipuçlarını öğrenecekler, onlar için hazırlanmış özel höyük maketleri üzerinde kazı çalışmaları yapacaklar. Çocuklar kazı sonucunda ortaya çıkarttıkları buluntuların dikkatlice restorasyonunu yapacak ve buluntuları özelliklerine göre tarihlendirip kendi küçük arkeoloji vitrinlerine kronolojik olarak yerleştirecekler. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Orhan Sezener 

Yaş Grubu : 9-12 yaş 

Etkinlik Ücreti : 60 TL’dir ( Müze giriş ücreti dâhildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.

Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor.

Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı yarıyıl tatili boyunca pazartesi hariç her gün, diğer zamanlarda sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir.

Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Temiz Enerjili Işıklar  

Çevreci bilim insanları iş başına! Bu atölyede çocuklar alternatif enerji kaynakları ve kullanım teknikleri ile tanışacaklar. Atölyede çocuklar bir elektrik motorunun enerji ile nasıl çalışacağını deneyerek öğrenecekler ve kendi tasarımlarını geliştirecekler. Rüzgar türbinlerini inşa eden çocuklar, kendi elektriklerini üretecek, elektriği depolayacak ve renkli ışıklar ile etrafı aydınlatacaklar.Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Eğitmen: Atölyepikolo eğitmenleri ( Aslı Ersoy / Elif Üngör ) 

Yaş Grubu: 7-12 tek başına 

Ücret: 70 TL’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Yasemin Sungur'la Kitap ile Sohbet 

Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın yazarını tanıyor, kahramanlarını inceliyor, kitabı analiz ediyor ve kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz. 

Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 11:00-13:00, 14:00-16.00 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir. 

Etkinliğe katılım ücreti 60 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 

Yasemin Sungur'la Yazar ile Sohbet 

Yasemin Sungur’la Yazar İle SohbetYasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Yazar ile Sohbet”te bu ay yazar Bige Güven Kızılay’ı misafir ediyoruz. Değerli yazar Bige Güven Kızılay’ın Ekim 2015’te Hayykitap’tan yayınlanan, kendi anneanne ve dedesinin gerçek hayat hikâyesini anlatan ilk romanı Kehribar Zamanında Aşk’ı konuşacağız.

Yetişkinlere yönelik gerçekleşecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Katılım ücreti 60 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.  

Yerinde Duramayan Robotlar  

Pinpon topları, kullanılmayan şişe kapakları ve mantar tıpalar… Bu atölyede günlük hayatta karşımıza çıkan birçok malzemeyi kullanarak kendi robotlarımızı tasarlayacağız. Çocukların hayal gücünü çevre bilinciyle birleştirmeyi amaçlayan atölyenin sonunda yerinde durmayan çevreci birer arkadaş ile evlere dönüyor olacağız. 

Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

Eğitmen: Atölyepikolo eğitmenleri ( Aslı Ersoy / Elif Üngör )  

Yaş Grubu: 7-12 tek başına 

Ücret: 70 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.  

iSTANBUL OYUNCAK MÜZESi AiLESiNE

SEN DE KATIL!

Tüm etkinliklerden haberdar ol.